Sky 3D

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sky 3D - brytyjski kanał telewizyjny w technologii 3DTV dostępny w Wielkiej Brytanii i Irlandii na platformie cyfrowej Sky. Kanał rozpoczął emisję 3 kwietnia 2010 meczem Manchester United - Chelsea w ponad tysiącu pubów w Anglii. 1 października 2010 kanał został udostępniony dla zwykłych abonentów. Kanał nadaje filmy oraz programy rozrywkowe i sportowe przez 14 godzin na dobę.

Universal Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa założona 30 kwietnia 1912 roku przez Carla Laemmle. Obecnie należy do NBCUniversal, części koncernu Comcast. Razem z Paramount oraz Warner Brothers należy do najstarszych i największych wytwórni filmowych w USA. Od początku istnienia studia do 1 stycznia 2010 roku marką Universal opatrzono łącznie około 3400 filmów.Sky Group Limited – brytyjskie, publiczne przedsiębiorstwo mediowe. Zostało założone w roku 1990. Zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Obecnym prezesem firmy jest James Murdoch, a dyrektorem wykonawczym Jeremy Darroch.

Aby promować swój kanał telewizja wyemitowała w Boże Narodzenie 2010 program dokumentalny "Flying Monsters 3D" poprowadzony przez Davida Attenborough. Sky wyemitował również w technologii trójwymiarowej produkcje takich wytwórni jak Disney, 20th Century Fox, Universal Pictures, Warner Bros., Paramount Pictures i DreamWorks.

DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) – amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.Manchester United Football Club (bryt. wym. [ˌmæntʃɛstə juˈnaɪtɪd]) – angielski klub piłkarski z siedzibą w Stretford, w hrabstwie Greater Manchester. Występuje w Premier League, której był jednym z założycieli w 1992 roku.

Kanał zakończył nadawanie dnia 7 lutego 2018 roku.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Sky Television claim first 3D broadcast as a success (ang.). thedrum.co.uk. [dostęp 2011-01-18].
 2. Sky to expand 3D channel on October 1 (ang.). digitalspy.co.uk. [dostęp 2011-01-18].
 3. Sky unveils Sky 3D launch lineup (ang.). digitalspy.co.uk. [dostęp 2011-01-18].
 4. Sky to launch 3D TV in 2010 following record Sky+HD growth (ang.). sky.com. [dostęp 2011-01-18].
 5. Sky launches Europe's first 3D TV channel in the UK (ang.). bbc.co.uk. [dostęp 2011-01-18].
 6. David Attenborough goes to Sky for 3D Flying Monsters programme (ang.). guardian.co.uk. [dostęp 2011-01-18].
 7. Wyłączono ostatni kanał 3D z satelity | 3D, SATKurier.pl [dostęp 2019-03-02].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna witryna (ang.)
 • Walt Disney Motion Pictures Group (do 2007 znana pod nazwą Buena Vista Motion Pictures Group) - amerykańska wytwórnia filmowa z siedzibą w Burbank w stanie Kalifornia. Powstała w roku 1998 w wyniku połączenia kilku działających dotąd niezależnie wytwórni, należących do The Walt Disney Company. Obecnie skupia w sobie całą działalność koncernu Disney związaną z produkcją kinową.Pub (skrót od ang. public house, czyt. pub) – specyficzny rodzaj lokalu, będący skrzyżowaniem baru z klubem, gdzie podaje się głównie piwo. Puby spotyka się przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz innych krajach pozostających pod wpływem kultury brytyjskiej. Pub jest nie tylko miejscem konsumpcji napojów alkoholowych, ale również miejscem spotkań towarzyskich, gier stolikowych, jak np. domino, szachy a także ruchowych, np. darts, kręgle. W wielu pubach można oglądać telewizyjne relacje ze spotkań sportowych. Niektóre z pubów oferują również usługi hotelowe.
  Warto wiedzieć że... beta

  Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1923 roku w Los Angeles. Obecnie należy do jednej z największych korporacji mediowych świata, Time Warner.
  Chelsea Football Club (wymowa: /ˈtʃɛɫsiː/) – angielski klub piłkarski mający swoją siedzibę w zachodnim Londynie, w dzielnicy Hammersmith and Fulham. Został założony 10 marca 1905 roku, obecnie gra w Premier League i większość sezonów spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Klub Chelsea był czterokrotnie mistrzem Anglii, ponadto zdobył puchar Ligi Mistrzów UEFA (w roku 2012) siedem razy Puchar Anglii, cztery Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów.
  Boże Narodzenie, Narodzenie Pańskie – w tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Sir David Frederick Attenborough (ur. 8 maja 1926 w Londynie) – brytyjski popularyzator wiedzy przyrodniczej na świecie, pisarz, narrator i podróżnik. Jest młodszym bratem aktora i reżysera Richarda Attenborough.
  Sky to telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wystartowała 1 października 1998. Jest największą platformą cyfrową w Europie liczącą 10,654 mln abonentów. Przychody firmy za rok 2012 wyniosły powyżej 1,657 mln funtów .

  Reklama