SkyWest

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SkyWest – regionalne linie lotnicze, z siedzibą w St.George. Oferuje loty do 159 miast w 40 stanach USA a także do sześciu kanadyjskich prowincji i do jednego miasta w Meksyku.

Port lotniczy Seattle-Tacoma - międzynarodowy port lotniczy połozony około 20 km na południe od Seattle, w stanie Waszyngton. Jest 30 co do wielkości portem lotniczym świata. W 2005 obsłuzył około 29 mln pasażerów.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

Porty docelowe[ | edytuj kod]

SkyWest lata do 159 miejsc w całej Ameryce Północnej, w tym do:

 • Denver,
 • Salt Lake City,
 • San Francisco,
 • Los Angeles,
 • Chicago-O’Hare,
 • Seattle-Tacoma,
 • Portland
 • SkyWest.JPG

  Flota[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. SkyWest Airlines Fact Sheet. [dostęp 2011-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-05-26)].
  2. SkyWest Airlines Fact Sheet. [dostęp 2011-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-08)].
  3. SkyWest Airlines (USA) - ch-aviation.com, www.ch-aviation.ch [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  Port lotniczy Portland (Portland International Airport) – międzynarodowe lotnisko położone 6 km na północny wschód od centrum Portland, w stanie Oregon. W 2005 obsłużyło około 13,9 mln pasażerów.Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.
  Warto wiedzieć że... beta

  Linia lotnicza – przedsiębiorstwo lotnicze świadczące regularne i nieregularne usługi transportu lotniczego, obejmujące przewóz pasażerów lub ładunków oraz posiada odpowiednie świadectwo urzędu lotnictwa cywilnego wydane przez państwo, w którym zostało założone.
  Port lotniczy San Francisco (San Francisco International Airport) - międzynarodowy port lotniczy położony 21 km na południe od centrum San Francisco, w Kalifornii. Jest największym portem lotniczym w San Francisco Bay Area i 21 pod względem przepustowości na świecie. W 2002 obsłużył 32 mln pasażerów.
  Port lotniczy Salt Lake City (IATA: SLC, ICAO: KSLC) - międzynarodowy port lotniczy położony 4 km na zachód od Salt Lake City, w stanie Utah, w Stanach Zjednoczonych.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Port lotniczy Los Angeles – międzynarodowy port lotniczy, największy na zachodnim wybrzeżu USA. Położony jest 25 km od centrum Los Angeles. Port lotniczy został oficjalnie otwarty w 1937. Posiada 8 terminali i obsłużył w 2007 prawie 62 mln pasażerów.

  Reklama