• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Skokie  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Królestwo Prus (niem. Königreich Preußen) – oficjalny tytuł państwa prusko-brandenburskiego po 1701, wraz z pozostałymi domenami dynastii Hohenzollernów w latach 1701-1918, od 1871 wchodzące w skład Cesarstwa Niemieckiego. Terytorium Królestwa Prus obejmowało dwie trzecie całego obszaru Cesarstwa Niemieckiego.Henry Harms (ur. 1832, zm. 1914) Amerykanin niemieckiego pochodzenia, farmer, przedsiębiorca, ojciec-założyciel Skokie w stanie Illinois.
  Skokie Village Hall – siedziba władz miejskich

  Skokie – wieś w Stanach Zjednoczonych, w stanie Illinois, w aglomeracji Chicago.

  Liczba mieszkańców, według Illinois Department of Commerce and Economic Opportunity, wynosiła 66 659 w 2009 r..

  Położenie[ | edytuj kod]

  Skokie należy do północnych przedmieść Chicago, tzw. North Shore, w odległości 16 mil (ok. 26 km) na północny zachód od Downtown (centrum miasta). Od O'Hare International Airport oddalone jest 12 mil (19 km) w kierunku wschodnim. Od granic miejscowości do jeziora Michigan, położonego na wschodzi, dzieli Skokie około 2,5 mili.

  Chicago – system rzek i kanałów o łącznej długości 251 km w Chicago w stanie Illinois. Rzeka Chicago jest rzadkim przykładem cieku wodnego, którego naturalny bieg został odwrócony przez człowieka. Płynie przez miasto Chicago, w tym przez jego centrum Chicago Loop, stanowiąc ważną drogę wodną łączącą Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie i rzekę Missisipi. Indianie – najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana z trzech – obok Inuitów (Eskimosów) i Aleutów – grup ludności tubylczej (rdzennej, autochtonicznej) zamieszkujących oba kontynenty amerykańskie, obejmująca – zarówno dawniej, jak i dziś – setki ludów, plemion i grup o bardzo różnym charakterze i stopniu rozwoju. W tradycyjnej antropologii zaliczani są do rasy żółtej.

  Od wschodu graniczy z Evanston (Illinois) (a granicę stanowi North Shore Channel), od północy z Glenview i Wilmette, od zachodu z Morton Grove i Niles, a południa z Chicago i Lincolnwood.

  Warunki geograficzne[ | edytuj kod]

  Przed osiedleniem się europejskich imigrantów teren obecnego Skokie znajdował się na granicy lasów porastających wzdłuż północnej odnogi rzeki Chicago i prerii. W samym środku zaś znajdowało się duże bagno.

  Obecnie całość terenu jest zurbanizowana. W granicach miasta znajduje się kilka parków i 2 kluby golfowe. Północno-zachodnie obrzeża miejscowości graniczą z Harms Woods, które są rezerwatem leśnym, wchodzącym w skład kompleksu chronionych lasów wzdłuż rzeki Chicago.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Bagno – obszar o utrzymującym się nadmiernym nawilgoceniu, porośnięty przez roślinność przystosowaną do specyficznych warunków związanych z dużym nawilgoceniem. Bagna bardzo często tworzą się w zagłębieniach terenu we wszystkich strefach klimatycznych świata. Największe przestrzenie zajmują jednak na obszarach pokrytych wieczną zmarzliną (Syberia, północna Kanada) i w strefie równikowej. Poza tym tworzą się w dolinach i deltach dużych rzek, na pojezierzach, na płaskich obszarach bezodpływowych, w nieckach krasowych, w odciętych zatokach morskich i nad brzegami mórz i oceanów. W bagnach w wyniku procesów utleniania związków organicznych tworzy się torf.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).
  Preria - rozległe obszary porośnięte roślinnością trawiastą, w Ameryce Północnej. Preria jest podobna do występującego w Azji stepu.
  Niles - miasto w hrabstwie Cook w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych, należąca do aglomeracji chicagowskiej, położona nad rzeką Chicago. Najważniejszą arterią miejscowości jest Milwaukee Avenue.
  Wilmette – wieś (village) w hrabstwie Cook, w północno-wschodniej części stanu Illinois, w Stanach Zjednoczonych, położona nad jeziorem Michigan, na północnych przedmieściach Chicago. W 2016 roku miejscowość liczyła 27 219 mieszkańców.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Glenview – miejscowość, formalnie o statusie wsi, położona w północno-wschodniej części amerykańskiego stanu Illinois, w hrabstwie Cook, w aglomeracji Chicago, ok. 30 km na północ od centrum tego miasta. Jest ośrodkiem administracyjnym gminy Northfield, choć fragmenty miejscowości znajdują się również w w granicach gmin New Trier i Maine. W czasie spisu powszechnego w 2000 roku ludność Glenview wynosiła 41 847 osób. Szacowana liczba mieszkańców w roku 2008 wyniosła 46 180.
  Golf – sport uprawiany na otwartych trawiastych terenach, polegający na wrzucaniu małej piłki do otworów w ziemi (mających kształt cylindra o średnicy 108 mm) za pomocą uderzeń specjalnymi kijami. Celem gracza jest wrzucenie piłeczki do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Golf był dyscypliną olimpijską w latach 1900-1904. Ponownie zagości na tej imprezie w roku 2016 w Rio de Janeiro.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.758 sek.