Siobhán Donaghy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Siobhan Donaghy)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Siobhán Emma Donaghy (ur. 14 czerwca 1984 w Londynie) – brytyjska piosenkarka. Ma irlandzkie i marokańskie korzenie. W wieku 12 lat miała pierwszego menedżera, Rona Toma, byłego menedżera All Saints. W przeszłości należała do zespołu Sugababes, z którego odeszła w 2001 roku; zastąpiła ją Heidi Range. Po rozpoczęciu solowej kariery Siobhán wydała 2 albumy i 4 single. Obecnie mieszka w Eastcote, w Middlesex z rodziną i kontynuuje karierę wraz z pierwszym składem zespołu Sugababes pod nazwą Mutya Keisha Siobhan. Ma dwie siostry, Bevin i Roisín, które zajmują się makijażem Siobhán.

Amelle Berrabah (ur. 22 kwietnia 1984 w Aldershot w Wielkiej Brytanii) – brytyjska piosenkarka marokańskiego pochodzenia, członkini zespołu Sugababes, która dołączyła do zespołu w 2006 roku.Keisha Buchanan (ur. 30 września 1984 w Londynie) - brytyjska wokalistka. Współzałożycielka i była członkini popowego zespołu Sugababes.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Albumy Single

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jon O'Brien: Siobhan Donaghy Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-31].
  2. MacKenzie Wilson: Sugababes Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-07-13].
  3. Chart Log UK 1994–2010 (ang.). www.zobbel.de. [dostęp 2016-08-31].
Heidi India Range (ur. 23 maja 1983 w Liverpoolu) - brytyjska wokalistka w latach 1998-1999 występująca w grupie muzycznej Atomic Kitten, a od 2001 roku związana z grupą Sugababes. Zastąpiła tam oryginalną członkinię grupy Siobhan Donaghy.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Warto wiedzieć że... beta

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Mutya Keisha Siobhan (znane również pod pseudonimem MKS) – żeńskie trio grające muzykę pop, pochodzące z Londynu w Wielkiej Brytanii, którego członkiniami są pierwotne założycielki zespołu Sugababes – Mutya Buena, Keisha Buchanan i Siobhan Donaghy. Grupa została utworzona w 2011. Aktualnie zespół pracuje nad utworami na debiutancki album, współpracuje m.in. z Naughty Boy, Emeli Sandé, Katy B i MNEK. Buena, Buchanan i Donaghy wydały swój pierwszy wspólny materiał w 2000 (album One Touch) – jest to jedyny album Sugababes, w którym występują oryginalne członkinie.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Middlesex - historyczne hrabstwo w Anglii, położone częściowo w zachodniej części Wielkiego Londynu. W latach 1889-1965 jedno z hrabstw administracyjnych Anglii. Zlikwidowano je w 1965 r., a jego terytorium podzielono między Wielki Londyn, Surrey i Hertfordshire. Obecnie nazwa hrabstwa występuje tylko w nazwach klubów sportowych i uniwersytetu w północnym Londynie.
Sugababes to żeńskie trio grające muzykę pop, pochodzące z Londynu w Wielkiej Brytanii. Grupa została utworzona w 1998. Od tego czasu wydała na rynek dwadzieścia jeden singli oraz sześć albumów, które znalazły się w TOP 40 światowej listy przebojów, włączając w to sześć piosenek i dwie płyty na pierwszym miejscu brytyjskiego odpowiednika zestawienia. Od powstania, trio wkroczyło ze swymi singlami do tamtejszego TOP 10 z największą ilością oryginalnie nagranych kompozycji od czasów The Supremes i Bananarama. W 2003 roku wygrało ono nagrodę Brit Award zatytułowaną "Best Dance Act", a w 2006 ogłoszono je najlepszą żeńską formacją XXI wieku za Brytyjskie Single-Hity i Albumy.
Jade Louise Ewen (ur. 24 stycznia 1988 w Londynie) – brytyjska piosenkarka i aktorka, członkini zespołu Sugababes, w którym zajęła miejsce Keishy Buchanan.

Reklama