Simple Plan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Simple Plankanadyjska grupa rockowa.

Drużyna specjalnej troski (ang. Bad News Bears) – amerykański film komediowy z 2005 roku w reżyserii Richarda Linklatera. Wyprodukowany przez Paramount Pictures. Remake filmu Straszne misie z 1976 roku.Sebastien Lefebvre (właśc. Gaetan Jean-Sébastien Lefebvre Pépin, często po prostu nazywany Seb) (ur. 5 czerwca 1981 r. w Montrealu, w Kanadzie) – francusko-kanadyjski gitarzysta, członek formacji Simple Plan. Gra na gitarze i śpiewa. Wcześniej pracował jako dozorca w wyższej szkole.

Zespół swoje początki miał w grupie Reset, która została założona w 1992 roku. Należeli do niej Chuck Comeau i Pierre Bouvier. W 1997 Reset wydał swoją pierwszą płytę. Niedługo po tym, Chuck opuścił zespół, aby uczyć się dalej w college’u. Jednak dwa lata później z Jeffem i Sebastianem (chodzili razem do szkoły) założyli zespół. Tak powstał Simple Plan. Do trójki członków zespołu dołączył również Pierre. Nie chciał on jednak grać na gitarze, tylko śpiewać, aby mieć większą swobodę ruchu. Potrzebowano więc jeszcze basisty, którym został David Desrosiers. Nazwa Simple Plan wywodzi się z filmu o tym samym tytule. Z początku miała to być nazwa robocza, jednak została tak na stałe.

Czarodziejki (ang. Charmed) – amerykański serial fantasy, którego wszystkie osiem sezonów można było oglądać w telewizji The WB w USA, a w Polsce w telewizji Polsat, Hallmark, SciFi Universal i obecnie na Fox Life. Serial opowiada o najpotężniejszych na świecie dobrych czarodziejkach – siostrach Halliwell. Każda z nich posiada unikalną magiczną siłę, która dojrzewa i rozwija się w ciągu całego ich życia. Razem mieszkają w rodzinnej posiadłości i wykorzystują swe zdolności do walki z demonami i innymi siłami zła, które panoszą się na terenie San Francisco w Kalifornii.MTV Hard Rock Live – album kanadyjskiego zespołu Simple Plan wydana w 2005 r. (dokładna data premiery to 29 września 2005).

Z początku Simple Plan grywał tylko na różnych festiwalach punk-rockowych jak Warped Tour 2001, Edge Fest II i Toronto Snow Jam.

Skład[ | edytuj kod]

 • Pierre Bouvier (wokal, czasami gitara)
 • David Desrosiers (bass, chórki, drugi wokal)
 • Chuck Comeau (perkusja)
 • Jeff Stinco (gitara prowadząca)
 • Sébastien Lefebvre (gitara rytmiczna i chórki)
 • Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Zakręcony piątek – amerykański film fabularny (komedia) z 2003 w reżyserii Marka Watersa z Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis w rolach głównych. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki amerykańskiej autorki Mary Rodgers, wydanej w 1972.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Pierre Charles Bouvier (ur. 9 maja 1979 roku w Montrealu w Kanadzie) – wokalista grupy rockowej Simple Plan. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 13 lat w zespole Reset łącząc funkcje wokalisty i basisty. W zespole tym grał także Chuck Comeau – obecnie perkusista Simple Plan.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Scooby-Doo – amerykański film fabularny, oparty na popularnym animowanym serialu telewizyjnym Scooby Doo. Powstał on w roku 2002 i wyreżyserował go Raja Gosnell, jego kontynuacja Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie pojawiła się 2 lata później, a poprzednik Scooby-Doo: Strachy i patałachy pojawił się 7 lat później.
  David Phillipe Desrosiers (ur. 29 sierpnia 1980 w Sept-Iles, Quebec), kanadyjski basista, członek formacji Simple Plan.
  Reset – kanadyjski zespół punkrockowy utworzony w Montrealu w Kanadzie założony przez osoby: Pierre Bouvier i Charles-André "Chuck" Comeau. Ich trasy koncertowe obejmowały tylko Kanadę i często jako support przed innymi wykonawcami. W 1997 Reset wydał swój pierwszy album "No worries" oraz nagrał wideoklip do utworu "Why". W 2000 roku wydali kolejną płytę "No limits" z nowym członkiem zespołu Adrianem White. Do tego albumu zostały nagrane 3 klipy do utworów: "Pollution", Pressure" i "My Dream".

  Reklama