Silver Screen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Silver Screen (pol. Srebrny Ekran) – nieistniejąca sieć kin wielosalowych w Polsce.

Film 3D (film trójwymiarowy) – szereg technik, w których dzięki różnorodnej technologii uzyskuje się iluzję głębi ruchomych obrazów. Główną techniką pozwalającą na uzyskanie wrażenia głębi jest przedstawienie obserwatorowi dwóch różnych obrazów prawemu i lewemu oku.Taśma filmowa lub błona filmowa – perforowany, światłoczuły nośnik filmu, negatyw lub kopia pokazowa pozytywowa – najczęściej o szerokości 35 mm ale także 16, 8 i 70 mm. Najpopularniejsze z firm produkujące materiały filmowe: Kodak, Fujifilm, Agfa i nie istniejąca już ORWO. Podłożem (mechanicznym nośnikiem) taśmy filmowej stosowanym w przeszłości był łatwopalny celuloid, obecnie stosowane są trudnopalne podłoża na bazie octanu celulozy bądź ostatnio poliesterów.

W obiektach sieci znajdowały się:

 • Cavablanca – kawiarnia (później będąca również w sieci Multikino)
 • Silver Zone – kawiarenka internetowa
 • Silver Store – sklep dla kinomanów, można tu kupić m.in. kompakty ze ścieżkami dźwiękowymi z ulubionych filmów
 • Silver Bar – bar
 • Silver DVD – sieć wypożyczalni filmów na nośnikach DVD (zakończyła działalność 31 stycznia 2009)
 • sale Platinum – 3 kameralne luksusowe sale w Silver Screen Mokotów z osobnym foyer, barem i obsługą kelnerską
 • Od 29 czerwca 2007 w kinie przy Puławskiej odbywały się projekcje filmów z nośnika cyfrowego, zastępującego tradycyjną taśmę filmową. Od 22 sierpnia 2008 cyfrowe projekcje filmów w formacie 3D były wprowadzone także w innych kinach sieci.

  Centrum Handlowe "Wola Park" – centrum handlowe w dzielnicy Wola, przy ul. Górczewskiej 124, w rejonie Ulrychów. Otwarte na jesieni 2002 roku o powierzchni 73 000 m² posiada ponad 160 sklepów, dwukondygnacyjny hipermarket Auchan, liczne kawiarenki, restauracje i punkty usługowe, a w części rozrywkowej kino Multikino (od 2010) i klub fitness z kortami do squasha, posiada także dwa dwukondygnacyjne parkingi na ponad 4000 samochodów.Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo.

  Sieć kin Silver Screen od 1 lipca 2008 jest częścią Grupy ITI, właściciela takich marek, jak TVN, TVN24 czy Multikino. W grudniu 2009 kino na warszawskim Mokotowie zostało zamknięte, a na początku 2010 wszystkie kina sieci Silver Screen (z wyjątkiem kina w Łodzi) przeszły rebranding na Multikino.

  Kina[ | edytuj kod]

  Nieistniejące
 • Gdynia – 8 sal, 2134 miejsca (od września 2009 do września 2018 r. funkcjonowało pod marką Multikino; obecnie wyburzone)
 • WarszawaPuławska 8 sal, 1197 miejsc, w tym 3 sale Platinum (zamknięte)
 • Warszawa – Targówek 12 sal, 2547 miejsc (funkcjonuje pod marką Multikino)
 • Warszawa – Wola 6 sal, 996 miejsc (funkcjonuje pod marką Multikino)
 • Silver Screen Łódź – 10 sal, 1841 miejsc (od 2018 funkcjonuje pod marką Multikino)
 • Kino – rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez. Terminem tym określa się też czasem sam spektakl lub też budynek, w którym on jest wyświetlany.TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Wola – dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.

  Reklama