• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Siedziba hrabstwa  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Hrabstwo Arlington (ang. Arlington County) – hrabstwo w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych, należące do aglomeracji Waszyngtonu, położone nad rzeką Potomak. W roku 2000 w hrabstwie mieszkało 189 453 osób.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  W wiele siedzib hrabst w swoim budynku posiada również budynek sądu

  Siedziba hrabstwa w Stanach Zjednoczonych, pełni funkcje urzędu administracyjnego lub siedziby rządu w hrabstwie albo parafii cywilnej. Pojęcie to również odnosi się głównie odnosi się do tego kraju, lecz w Zjednoczonym Królestwie i Irlandii pełnią podobną funkcje pełnią stolice hrabstwa.

  Hrabstwo Howard (ang. Howard County) to hrabstwo w amerykańskim stanie Maryland. Hrabstwo zajmuje powierzchnię całkowitą 656,69 km² i według szacunków US Census Bureau w roku 2006 liczyło 272 452 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miasto Ellicott City.Hrabstwo Jasper (ang. Jasper County) – hrabstwo w stanie Missisipi w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 677,44 mil² (1754,56 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 17 940 mieszkańców.

  Funkcje[ | edytuj kod]

  Funkcje hrabstwa w Stanach Zjednoczonych funkcjonują podobnie do tych w Zjednoczonym Królestwie oraz Kanadzie, pełniąc rolę jednostki administracyjnej stanu. Nie mają możliwości stanowienia prawa, ale zakresie stanowienia i egzekwowania prawa lokalnego taką władzę posiadają. Jako część decentralizacji władzy stanowej.Hrabstwa administrują prawem stanowym lub lokalnym, na najniższym szczeblu W wielu stanach, lokalny rząd jest jeszcze bardziej rozdrobniony poprzez podział na gminy, zapewniając im dostęp do usług rządowych dla obywateli nie mieszkających w miastach.

  Hrabstwo Lee – hrabstwo w USA, w stanie Arkansas. Siedzibą hrabstwa jest Marianna. Według danych z 2010 roku, hrabstwo zamieszkiwało 10424 osób.Hrabstwo Hillsborough (ang. Hillsborough County) – hrabstwo w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 892,20 mil² (2310,79 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2010 miało 400 721 mieszkańców.

  Siedziba Hrabstwa jest zwykle, lecz nie zawsze miastem wydzielonym. Wyjątki dotyczą hrabstw, które nie maja miast wydzielonych w swoich granicach. Przykładami mogą być Hrabstwo Arlington w Wirginii i Hrabstwo Howard w Maryland. (Ellicott City, będące siedzibą Hrabstwa Howard jest największym miastem w Stanach Zjednoczonych niebędącym miastem wydzielonym na drugim miejscu natomiast jest Twoson, które jest siedzibą hrabstwa Baltimore.) Sąd Hrabstwa oraz jego organy administracyjne, są zwykle zlokalizowane w budynku siedziby, ale niektóre inne funkcje spełniane przez siedzibę, mogą być prowadzone w innych częściach hrabstwa. Dzieje się tak w przypadku bardzo dużych obszarów.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Ellicott City – miejscowość spisowa (obszar niemunicypalny) w Stanach Zjednoczonych, w stanie Maryland, siedziba administracyjna hrabstwa Howard.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Hrabstwo Harrison (ang. Harrison County) – hrabstwo w stanie Missisipi w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 976,15 mil² (2528,22 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 181 191 mieszkańców.
  Manchester – miasto (city) w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. W sensie formalnym stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny.
  Hrabstwo Logan (ang. Logan County) to hrabstwo w stanie Arkansas w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię lądową 1 836 km². Według szacunków US Census Bureau w roku 2005 liczyło 22 944 mieszkańców. Siedzibą północnej części hrabstwa jest miasto Paris, a południowej miasto Booneville.
  Wirginia (ang. Virginia) – stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Prawie dwie trzecie Wirginii jest zalesione, a branże związane z lasami zapewniają 17 mld dolarów rocznego przychodu dla gospodarki Wirginii (2% PKB), oraz ponad 100 tys. miejsc pracy.
  Bennington – miejscowość w USA, w stanie Vermont, w hrabstwie Bennington. W 2007 roku miasto liczyło 9034 mieszkańców.
  St. Clair – hrabstwo w stanie Alabama w USA. Populacja liczy 83 593 mieszkańców (stan według spisu z 2010 roku). Stolicami hrabstwa są Ashville i Pell City. St. Clair jest jednym z 33 hrabstw w USA, które posiadają więcej niż jedną stolicę.
  Hrabstwo Mississippi – hrabstwo w USA, w stanie Arkansas. Według danych z 2010 roku, hrabstwo zamieszkiwało 46 480 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.