Shoreditch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Shoreditch – rejon w południowej części gminy London Borough of Hackney w Wielkim Londynie położony w centralno-północnej części regionu. Jest położony blisko centrum Londynu, 4 km od Charing Cross. Rejon ten jest popularny wśród firm informatycznych i programistycznych, znajdują się tam siedziby takich firm jak Last.fm, Songkick oraz Moo.

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.London Borough of Tower Hamlets – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego wschodniej części. Wraz z 11 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Wewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Tower Hamlets (ang. Tower Hamlets Council).

Znajduje się tu również stacja Shoreditch High Street, będąca na granicy gmin Hackney i Tower Hamlets.

Shoreditch High Street - stacja kolejowa w Londynie, zarządzana i obsługiwana przez London Overground jako część East London Line. Budynek stacji położony jest dokładnie na granicy administracyjnej dwóch gmin Wielkiego Londynu - London Borough of Hackney oraz London Borough of Tower Hamlets. W efekcie podróżny, w zależności od wybranego przez siebie wyjścia ze stacji, może znaleźć się w różnych gminach.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • David Mander: More Light, More Power: Illustrated History of Shoreditch. ISBN 0-7509-1217-0. (ang.)
  • Przypisy[ | edytuj kod]

    1. Duncan Geere: Transcript: David Cameron sets out Britain's hi-tech future (ang.). Wired, 2010-11-04.
    Last.fm – internetowa radiostacja oraz system muzycznych rekomendacji, który połączył się z siostrzanym projektem Audioscrobbler w sierpniu 2005.
    Reklama