• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Shirley MacLaine  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Encyklopedia PWN – encyklopedia internetowa, oferowana – bezpłatnie i bez konieczności uprzedniej rejestracji – przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Encyklopedia zawiera około 122 tysiące haseł i 5 tysięcy ilustracji.Strażnik pierwszej damy / Rycerz pierwszej damy (ang. Guarding Tess, 1994) − amerykański film komediowy w reżyserii Hugh Wilsona.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. George D. Chryssides: Historical Dictionary of New Religious Movements. Lanham: Scarecrow Press, 2012, s. 202.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Shirley Maclaine w bazie IMDb (ang.)
 • Shirley Maclaine w bazie Filmweb
 • Shirley MacLaine w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Dziadek do orzechów (ros. Щелкунчик, Szczełkunczik) - radziecki film animowany z 1973 roku w reżyserii Borisa Stiepancewa powstały podstawie baśni E.T.A. Hoffmanna i baletu Piotra Czajkowskiego o tej samej nazwie.New Age (wymowa: [njuː eɪdʒ]), Nowa Era, Nowy Wiek) – złożony i wielowymiarowy alternatywny ruch kulturowy, zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku, wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym między dwiema epokami (erami).


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Puchar Volpiego dla najlepszej aktorki (wł. Coppa Volpi per la migliore interpretazione femminile) – nagroda przyznawana corocznie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji za najlepszą rolę kobiecą spośród filmów konkursu głównego. Wyróżnienie, nazwane na cześć założyciela festiwalu hrabiego Giuseppe Volpiego, przyznaje międzynarodowe jury. Nazwa i forma nagrody funkcjonuje od trzeciej edycji imprezy, czyli od 1935 - wcześniej przyznawano aktorkom Złote Medale.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.
  Siostry (ang. In Her Shoes) – dramat obyczajowy, na podstawie książki Jennifer Weiner o tym samym tytule, którego głównymi bohaterkami są siostry – Maggie i Rose.
  Z ust do ust – amerykański, komediowy film fabularny z 2005 roku, w reżyserii Roba Reinera z Jennifer Aniston i Kevinem Costnerem w rolach głównych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.066 sek.