Sherlock Holmes: Gra cieni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ulica Dworcowa w Poznaniu w okresie przedpremierowym

Sherlock Holmes: Gra Cieni (ang. Sherlock Holmes: A Game of Shadows) – amerykański film akcji w reżyserii Guya Ritchie'ego. Premiera w USA odbyła się 15 grudnia 2011, zaś w Polsce 5 stycznia 2012. Gra cieni jest kontynuacją filmu Sherlock Holmes z 2009 roku.

Didcot - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) położone w hrabstwie Oxfordshire, 16 km na południe od Oksfordu. Stolica i największe miasto dystryktu South Oxfordshire.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Produkcja[ | edytuj kod]

Zdjęcia do obrazu powstawały głównie na terenie Wielkiej Brytanii, w Farnham, Didcot, Borehamwood, Chatham, East Molesey i Greenwich. Sekwencja otwierająca została zrealizowana w Strasburgu, zaś sceny pociągowe w Szwajcarii.

Dwa muły dla siostry Sary lub Muły siostry Sary (ang. Two Mules for Sister Sara) to amerykańsko – meksykański western z 1970 roku w reżyserii Dona Siegla.James Moriarty (IPA: [dʒeɪmz ˌmɔːriˈɑːti]) – fikcyjna postać z twórczości Arthura Conana Doyle’a, profesor, wybitny matematyk i geniusz zła, nazywany przez autora Napoleonem zbrodni.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Robert John Elias Downey Jr. (ur. 4 kwietnia 1965 na Manhattanie w Nowym Jorku) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, scenarzysta, autor tekstów piosenek, komik.
Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
William Bradley Pitt, znany jako Brad Pitt (ur. 18 grudnia 1963 w Shawnee w stanie Oklahoma) – amerykański aktor i producent filmowy.
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Javier Ángel Encinas Bardem (ur. 1 marca 1969 w Las Palmas) – hiszpański aktor. Zdobywca Oscara (trzykrotnie nominowany).
Sean Justin Penn (ur. 17 sierpnia 1960 w Santa Monica, Kalifornia) – amerykański aktor, producent, scenarzysta, reżyser i dziennikarz. Dwukrotny laureat Oscara.
Sherlock Holmes (/ˈʃɜrlɒk ˈhoʊmz/, ur. 6 stycznia 1854 lub 17 czerwca 1854 w Hutton Hall, zm. 23 czerwca 1929 w Downs Sussex) – postać fikcyjna, bohater powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle’a.

Reklama