• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sevenoaks - dystrykt

  Przeczytaj także...
  West Kingsdown – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 21 km na północny zachód od miasta Maidstone i 32 km na południowy wschód od centrum Londynu.Leigh – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 24 km na zachód od miasta Maidstone i 43 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Fordcombe – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 29 km na południowy zachód od miasta Maidstone i 47 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Knole House
  Ightham Mote
  Zamek Lullingstone

  Sevenoaks District – dystrykt w Anglii, w zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sevenoaks.

  Dystrykt ma powierzchnię 370,34 km, od północy i od wschodu graniczy odpowiednio z dystryktami Dartford, Gravesham, Tonbridge and Malling i Tunbridge Wells w hrabstwie Kent, od zachodu na krótkim odcinku z London Borough of Bexley a także z London Borough of Bromley oraz z dystryktem Tandridge w hrabstwie Surrey, zaś od południa z dystryktem Wealden w hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 114 893 osób.

  Crockham Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 33 km na zachód od miasta Maidstone i 33 km na południowy wschód od centrum Londynu.Otford – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 25 km na zachód od miasta Maidstone i 31 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3528 mieszkańców.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Dystrykt obejmuje cztery miasta Edenbridge, Sevenoaks, Swanley i Westerham oraz 26 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 26 okręgów wyborczych:

  Bough Beech – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 29 km na zachód od miasta Maidstone i 39 km na południowy wschód od centrum Londynu.Eynsford – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 25 km na północny zachód od miasta Maidstone i 29 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2005 miejscowość liczyła 1800 mieszkańców.

  Demografia[ | edytuj kod]

  W 2011 roku dystrykt Sevenoaks miał 114 893 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 480 osób urodzonych w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Borough of Gravesham - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Gravesend.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
 • Chrześcijaństwo - 65,4%
 • Islam – 0,5%
 • Hinduizm – 0,3%
 • Judaizm – 0,2%
 • Buddyzm – 0,3%
 • Sikhizm – 0,2%
 • Pozostałe religie – 0,3%
 • Bez religii – 25,2%
 • Nie podana religia – 7,6%
 • Transport i komunikacja[ | edytuj kod]

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  Ash – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 18 km na północny zachód od miasta Maidstone i 36 km na południowy wschód od centrum Londynu.Dunton Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 26 km na zachód od miasta Maidstone i 32 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Przez dystrykt przechodzą autostrady M25, M26 i M20, a także droga A2 łącząca Dover z centrum Londynu.

  Turystyka[ | edytuj kod]

  Chartwell House
 • zamek Hever
 • zamek Chiddingstone
 • Knole House - wybudowany jako pałac arcybiskupa Canterbury
 • Chartwell House – rezydencja Winstona Churchilla
 • Ightham Mote pochodzący z XIV wieku
 • zamek Lullingstone
 • tor wyścigowy Brands Hatch
 • Shoreham Aircraft Museum
 • Lullingstone Roman Villa
 • Penhurst Place - wybudowany w XIV wieku
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ash, Badgers Mount, Bough Beech, Brasted, Chevening, Chiddingstone, Chiddingstone Causeway, Chipstead, Cowden, Crockenhill, Crockham Hill, Dryhill, Dunton Green, Eynsford, Farningham, Fawkham, Fawkham Green, Fordcombe, Four Elms, Halstead, Hartley, Hever, Hextable, Hodsoll Street, Horton Kirby, Ide Hill, Kemsing, Knatts Valley, Knockholt, Leigh, Lullingstone, Markbeech, New Ash Green, Otford, Penshurst, Ridley, Riverhead, Seal Chart, Seal, Sevenoaks Weald, Shoreham, South Darenth, Sundridge, Swanley, Underriver, Well Hill, West Kingsdown, Westerham.

  Hever Castle położony jest w miejscowości Hever w Kent, około 50 km na południowy wschód od Londynu. Został zbudowany w XIII w. Najstarsza część zamku brama powstała w 1270 r. Od około 1462 r. był własnością rodziny Boleyn. Na początku XVI w. mieszkała w nim wraz z rodzicami i rodzeństwem Anna Boleyn, druga żona króla Henryka VIII Tudora. Ojciec Anny Tomasz Boleyn odziedziczył zamek w 1505 r. W 1536 r. po śmierci Anny Boleyn zamek przeszedł w ręce Henryka VIII. W 1540 r. po unieważnieniu małżeństwa zamieszkała w nim czwarta żona Henryka VIII Anna z Kleve. Po jej śmierci zamek miał wielu właścicieli. W 1903 r. został kupiony i odnowiony przez amerykańskiego milionera Williama Waldorfa Astora. Obecnie zamek jest udostępniony dla zwiedzających.Brasted – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 30 km na zachód od miasta Maidstone i 31 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sevenoaks Weald – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 24 km na zachód od miasta Maidstone i 38 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1474 mieszkańców. We wsi znajduje się dom Long Barn, w którym mieszkali kiedyś m.in. Vita Sackville-West and Harold Nicolson i spotykali się członkowie grupy Bloomsbury.
  Riverhead – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 26 km na zachód od miasta Maidstone i 33 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Ridley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 18 km na północny zachód od miasta Maidstone i 36 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.
  Chevening – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 28 km na zachód od miasta Maidstone i 31 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2762 mieszkańców.
  Seal – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Sevenoaks. Leży 22 km na zachód od miasta Maidstone i 35 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2491 mieszkańców.
  Autostrada M25 – autostrada w Wielkiej Brytanii o długości 117 mil (188 km), otaczająca Londyn. Jest niemal kompletną obwodnicą Londynu, jedyne miejsce niebędące autostradą to Dartford Crossing (A282) łączący oba brzegi Tamizy. Jest to druga pod względem długości obwodnica w Europie, po berlińskim Ringu. Łączy się z autostradami M20, M26, M23, M3, M4, M40, M1, A1(M) oraz M11.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.086 sek.