Sekretne okno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sekretne okno (ang. Secret Window) – film Davida Koeppa z 2004 roku, który został zrealizowany na podstawie opowiadania Stephena Kinga pt. „Tajemnicze okno, tajemniczy ogród” ze zbioru "Czwarta po północy".

Philip Glass (ur. 31 stycznia 1937 w Baltimore) – amerykański kompozytor. Jego muzykę często określa się jako minimalistyczną.John Turturro (ur. 28 lutego 1957 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent filmowy, scenarzysta.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Po rozwodzie z żoną, Mort Rainey (Johnny Depp), uznany pisarz, przeprowadza się do domku nad jeziorem Tashmore. Z trudem odzyskany spokój zakłóca pewnego dnia niejaki John Shooter (John Turturro), który zarzuca mu plagiat powieści. Mort uważa dziwnego gościa za kolejnego psychofana i wierzy, że sytuację szybko uda się wyjaśnić. Aby udowodnić swoją niewinność, Rainey musi okazać w ciągu 3 dni oryginał powieści, który znajduje się w domu, gdzie mieszka jego była żona. Pisarz jednak lekceważy to ultimatum, co powoduje, że intruz jest jeszcze bardziej natarczywy i niebezpieczny. Gdy pojawiają się groźby śmiertelne, pisarz postanawia wynająć prywatnego detektywa, Kena Karsha (Charles S. Dutton). Jednak jest już za późno i nic nie jest w stanie powstrzymać horroru, a Rainey odkrywa, że nie może nikomu ufać.

Frederick Desmond "Fred" Murphy (ur. 23 sierpnia 1924, zm. 1983) – australijski zapaśnik walczący w stylu klasycznym. Olimpijczyk z Melbourne 1956, gdzie zajął dziewiąte miejsce w kategorii do 73 kg. Czwarta po północy (Four Past Midnight) – zbiór czterech nowel Stephena Kinga opublikowany w 1990. Wydanie polskie ukazało się w 1998 nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, w serii "Kameleon".


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Saturn (ang. Saturn Award) – nagroda filmowa przyznawana przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films dla uhonorowania najlepszych dzieł filmowych z gatunków: science fiction, fantasy i horror. Przyznawana jest od 1972.
Johnny Depp, właśc. John Christopher Depp II (ur. 9 czerwca 1963 w Owensboro) – amerykański aktor filmowy, reżyser i muzyk znany z przedstawiania ekscentrycznych wcieleń. Johnny Depp należy obecnie do najpopularniejszych aktorów hollywoodzkich. Trzykrotnie został nominowany do Oscara.
Maria Bello (ur. 18 kwietnia 1967 w Norristown w stanie Pensylwania) – amerykańska aktorka pochodzenia włosko-polskiego.
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen. Jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie.
Timothy Tarquin Hutton (ur. 16 sierpnia 1960 w Malibu, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, reżyser oraz producent. Zdobywca Oscara.
David Koepp (urodzony 9 czerwca 1963 w Pewaukee w stanie Wisconsin) to amerykański scenarzysta i reżyser filmowy. Jako scenopisarz pracował przy filmach, takich jak Park Jurajski, Mission: Impossible i Spider-Man. Jako reżyser znany jest z filmów Sekretne okno, Opętanie i Mroczne miasto.

Reklama