Schifferstadt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Schifferstadt – miasto w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Rhein-Pfalz.

Saksonia-Anhalt (niem. Sachsen-Anhalt, dolnoniem. Sassen-Anhalt) to kraj związkowy w Niemczech, ze stolicą w Magdeburgu.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Współpraca[ | edytuj kod]

Miejscowości partnerskie:

 • Aichach, Bawaria
 • Frederick, Stany Zjednoczone
 • Löbejün – dzielnica Wettin-Löbejün, Saksonia-Anhalt
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Statistisches Landesamt Rheinland-Pfalz, Bad Ems

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Aichach – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, siedziba powiatu Aichach-Friedberg. Leży około 20 km na północny wschód od Augsburga, nad rzeką Paar, przy drodze B300 i linii kolejowej Ingolstadt-Augsburg.
  Nadrenia-Palatynat (niem. Rheinland-Pfalz, w skrócie RP lub RLP) – kraj związkowy w południowo-zachodnich Niemczech. Założony został w 1947 r. Stolicą kraju związkowego jest Moguncja.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Powiat Rhein-Pfalz (niem. Rhein-Pfalz-Kreis) - powiat w niemieckim kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Do 31 grudnia 2003 nazwa powiatu brzmiała Powiat Ludwigshafen (niem. Landkreis Ludwigshafen). Stolicą powiatu jest miasto Ludwigshafen am Rhein.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Frederick to miasto w stanie Maryland, w Stanach Zjednoczonych, siedziba administracyjna hrabstwa Frederick. Według spisu ludności w roku 2000 miasto miało 52 767 mieszkańców.

  Reklama