• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sarah Connor  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Roboty (ang. Robots, 2005) – amerykański film animowany w reżyserii Chrisa Wedge’a i Carlosa Saldanhy, ze Studia Blue Sky.

  Sarah Connor, właściwie Sarah Marianne Corina Lewe (ur. 13 czerwca 1980 w Hamburgu) – niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Sarah Connor podczas programu „Verstehen Sie Spass”, 2002

  Sarah Connor dorastała słuchając muzyki soul. Miał na to wpływ dziadek wokalistki, urodzony w Nowym Orleanie. Śpiewała w kościelnym chórze gospel, jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na lekcje zarabiała pracując jako kelnerka w hotelu.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jacksona w Niemczech, jako wokalistka w chórku. W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem „Sarah Gray”.

  Zadebiutowała w 2001 duetem z amerykańskim raperem TQ w piosence Let’s Get Back to Bed – Boy!, który został wydany jako pierwszy singel promujący debiutancki album artystki Green Eyed Soul. Po wielkim komercyjnym sukcesie singla From Sarah with Love, Connor stała się jedną z najbardziej sławnych Niemek na światowym rynku muzycznym, co potwierdził fakt sprzedaży ok. 15 mln płyt w ciągu dotychczasowej kariery muzycznej. W tym samym roku zgodziła się dołączyć do wytwórni Sony Music, podwytwórni X-Cell Records, aby nagrywać pod nowym pseudonimem „Sarah Connor”. W X-Cell Records pracowała z takimi producentami jak: Bülent Aris, Toni Cottura, Diane Warren i duo-producentami Kay Denar oraz Rob Tyger (KayRob), którzy ostatecznie wydali jej debiutancki album Green Eyed Soul, który ukazał się 26 listopada 2001. Piosenkarka była współautorką czterech piosenek, w tym dwóch wydanych jako single: Let’s Get Back to Bed-Boy!, wykonywaną razem z amerykańskim raperem TQ oraz French Kissing, który zawierał sample utworu No Diggity zespołu BLACKstreet. Trzecim singlem wydanym z albumu była piosenka From Sarah With Love, która zajęła pierwsze miejsce na listach przebojów w: Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii. Piosenka była największym sukcesem Connor w 2002 i przyniosła jej niemieckie nagrody muzyczne ECHO oraz Comet. Utwór po kilku dniach uzyskał status złotej płyty, a następnie z wynikiem 750 tys. sprzedanych egzemplarzy potrójną złotą płytą.

  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  W 2002 wydała drugi studyjny album Unbelievable. Wyclef Jean napisał, wyprodukował i rapował na pierwszym singlu z albumu One Nite Stand (of Wolves and Sheep), który stał się kolejną piosenką artystki w pierwszej piątce niemieckiej listy przebojów Natomiast sam album Unbelievable już po 48 godzinach od premiery uzyskał status złotej płyty w Niemczech. Pozostałymi singlami z płyty były Skin on Skin, He’s Unbelievable i Bounce. Ten ostatni został nagrany w 3 wersjach i wydany w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  W styczniu 2003 nagrała album koncertowy DVD, A Night to Remember: Pop Meets Classic, który został wydany w październiku tego samego roku. Piosenkarce towarzyszyła klasyczna orkiestra.

  Zelt-Musik-Festival w roku 2016 w Freiburg, Niemcy

  Kolejny album studyjny wokalistki nosi tytuł Key To My Soul. Pierwszym singlem z albumu była piosenka nagrana z zespołem Naturally 7 Music is the Key, która zajęła pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów. Drugim i ostatnim singlem (z powodu zaawansowanej ciąży piosenkarki) była piosenka Just One Last Dance nagrana z zespołem Natural, która zajęła pierwsze miejsce w Niemczech i Polsce, a w notowaniu hitów z całego świata zajęła 22. pozycję.

  Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie. Sony BMG Music Entertainment, Inc. była spółką joint venture pomiędzy Sony Music Entertainment a BMG Entertainment założoną 5 sierpnia 2004.

  Pod koniec 2003 wydano w USA remix utworu „Bounce”, który zadebiutował na 54. miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. W Stanach Zjednoczonych wydany został album zatytułowany po prostu Sarah Connor, osiągając 106. miejsce amerykańskiej listy sprzedaży albumów

  W 2004, po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, piosenkarka powróciła na rynek muzyczny wydając singel Living to Love You, który zajął pierwszą pozycję w Niemczech i Szwajcarii. Kolejnym singlem była piosenka From Zero to Hero, która znalazła się na soundtracku do filmu Roboty. Sarah zaszokowała wszystkich zmianą swojego wizerunku, który publicznie po raz pierwszy zaprezentowała na teledysku do owego singla – artystka pokazała się w irokezie. Album, z którego pochodzą single Naughty but Nice zajął pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

  Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię niemieckiej wokalistki pop Sarah Connor. Artystka w sumie wydała osiem albumów studyjnych, dwadzieścia solowych singli oraz dziewiętnaście solowych teledysków dzięki wytwórniom Universal Music oraz Sony Music.
  Zelt-Musik-Festival w roku 2016

  Latem 2005, państwo Terenzi zdecydowali się na występ we własnym reality show „Sarah & Marc in Love”. Życie rodziny piosenkarki można było oglądać do lipca, kiedy to ostatni odcinek programu zakończył ślub w Hiszpanii. W grudniu tego samego roku, podczas gdy Connor promowała płytę trasą koncertową The Naughty But Nice Tour, wydany został świąteczny album Christmas in My Heart, promowany singlem o tym samym tytule. Zajął on 4. miejsce na niemieckiej liście przebojów.

  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości."From Sarah with Love" jest balladą soulową stworzoną przez Sarah Connor, Rob Tyger i Kay Denar na debiutancki album Connor, "Green Eyed Soul" (2001). Utwór został wyprodukowany przez duet Kay Denar i Rob Tyger oraz wydany jako trzeci singel z krążka dnia 5 listopada 2001, zdobywając pozytywne oceny od profesjonalnych krytyków.

  Po trasie koncertowej The Naughty But Nice Tour piosenkarka zrobiła przerwę w karierze muzycznej, z powodu drugiej ciąży. 24 listopada wydała singel The Best Side of Life. Piosenka zadebiutowała na 4. miejscu niemieckiej listy przebojów. The Best Side of Life pojawił się w kampanii promocyjnej Coca-Coli. Pod koniec 2006 wydano również reedycję albumu Christmas in My Heart.

  Menedżer, menadżer, zarządca (ang. manager) – osoba, której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie - motywowanie i kontrolowanie.Cold as Ice to utwór dance-pop, promujący jako pierwszy ósmy studyjny album niemieckiej wokalistki Sarah Connor - Real Love. Producentami utworu są Kay Denar oraz Rob Tyger. Teledysk to utworu został wyreżyserowany przez Daniela Lwowskiego, który współpracował już z Connor, przy videoclipie do utworu Bounce oraz Skin on Skin. Kompozycja powstała poprzez pomieszanie 3 stylów muzycznych : dance, pop oraz techno.

  W lutym 2007 piosenkarka powróciła do studia, aby nagrać kolejny już album Soulicious. Nagrania z płyty to głównie covery piosenek lat 70. wytwórni Motown takie jak: Son of a Preacher Man czy Sexual Healing. Pierwszym singlem z albumu był utwór The Impossible Dream (The Quest), który prowadził kampanię powrotu na ring niemieckiego boksera Henry Maske. Pod koniec 2007, w wywiadzie dla magazynu Bild, wokalistka potwierdziła, iż jest w trakcie pracy nad nowym albumem; Sarah wyznała, że w tym celu wyjechała do Nowego Jorku. W maju artystka oficjalnie potwierdziła, że ukończyła nagrywanie płyty, a jej rodzina ponownie weźmie udział w reality show „Sarah & Marc: Crazy in Love”. Show rozpoczął się 3 lipca 2008 oraz zawiera fragmenty ukazujące prace nad longplayem Sexy as Hell i jego promocją.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Sarah Connor, 2002
  Sarah Connor w Bremen, 2009

  Drugim singlem z płyty był utwór Sexual Healing nagrany w duecie z amerykańskim producentem muzycznym i piosenkarzem Ne-Yo.

  Trzecim, a zarazem ostatnim singlem promującym album był utwór Son of a Preacher Man. Wydana jedynie w formacie digital download, piosenka nie odniosła sukcesu nie debiutując na oficjalnym notowaniu najlepiej sprzedających się singli w Niemczech.

  Album Sexy as Hell ukazał się 22 sierpnia 2008. Pierwszym singlem promującym dzieło jest utwór Under My Skin wydany 1 sierpnia do pobrania w Internecie oraz 8 sierpnia 2008 na płycie CD. 22 sierpnia 2008 roku Sarah wystąpiła w programie Viva Live! kanału rozrywkowego Viva. Opowiadała tam o zakończeniu reality show „Sarah & Marc: Crazy in Love”, o „Under My Skin” i Sexy as Hell oraz drugim singlu z albumu. Wokalistka zastanawiała się pomiędzy „I’ll Kiss It Away” a „Still Crazy in Love”. Ostatecznie wybrana została piosenka „I’ll Kiss It Away”, zadedykowana córce Connor. Premiera odbyła się 7 listopada. W wakacje roku 2008 odbyło się kilka krótkich koncertów promocyjnych.

  Unbelievable, drugi album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor dnia 30 września 2002 w krajach niemieckojęzycznych oraz dnia 4 października 2002 w Polsce nakładem wytwórnii Sony Music.Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.

  W 2009 Connor nagrała wraz z Enrique Iglesiasem utwór „Takin’ Back My Love”, który znalazł się na albumie „Greatest Hits”. Utwór został wydany, jako drugi singel promujący album w krajach niemieckojęzycznych oraz w Czechach i w Polsce (w pozostałych krajach oficjalnie singel został wydany w duecie wraz z amerykańską wokalistką R&B Ciarą). W kwietniu 2010 roku, ogłoszono, iż Connor będzie zasiadać jako jurorka w niemieckiej edycji, brytyjskiego programu muzycznego „X-Factor”.

  Key to My Soul, trzeci album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor dnia 10 listopada 2003 w krajach niemieckojęzycznych oraz dnia 12 grudnia 2003 w Polsce nakładem wytwórnii Sony Music.Delmenhorst (dolnoniem. Demost) - miasto na prawach powiatu w Niemczech, położone w kraju związkowym Dolna Saksonia. Liczy ok. 74,8 tysiąca mieszkańców. Działa tutaj wiele zakładów przemysłowych, produkujących m.in. maszyny, odzież, produkty spożywcze i wykładziny z tworzyw sztucznych.

  22 października 2010 ukazał się jej najnowszy, ósmy studyjny album Real Love. 2 października pojawił się pierwszy singel promujący album Cold as Ice. Jako drugi singel została wydana ballada Real Love.

  Od 2010 do 2012 była członkiem komisji w pierwszych trzech edycjach programu X Factor, który był emitowany na niemieckim kanale RTL i VOX.

  Connor powróciła na scenę muzyczną pierwszego listopada 2013 z nową piosenką Close to Crazy. Potem od razu wyruszyła w świąteczną trasę koncertową po całych Niemczech pt. Święta w moim sercu.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Real Love to drugi singel promujący ósmy studyjny album niemieckiej wokalistki Sarah Connor o tym samym tytule. Autorami tekstu utworu są; Alexander Geringas, Bernd Klimpel, Rike Boomgaarden, Charlie Mason, a producentem natomiast jest Alexander Geringas.

  W 2014 była jurorem w programie Zaśpiewaj mój przebój. W tym samym roku promowała akcję World Blood Cancer Day razem z niemieckim ośrodkiem „Dawców Szpiku”.

  W maju 2015, po sześciu latach znalazła się ze swoim pierwszym niemieckim singlem Wie schön du bist w pierwszej dziesiątce na niemieckiej liście przebojów.

  22 maja 2015 wydała album Muttersprache. W Niemczech i w Szwajcarii płyta znajduje się na pierwszym miejscu listy przebojów. W Austrii na trzecim.

  Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera). Sample uzyskuje się w sposób naturalny bądź sztuczny. Najczęściej sample stanowią pojedyncze dźwięki instrumentów naturalnych (np. sample perkusyjne) lub odpowiednio wycięte części innych utworów.Marc Eric Terenzi (ur. 27 czerwca 1978 w Newton, w stanie Massachusetts) – amerykański muzyk pop, były członek boysbandu Natural.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Orkiestra – duży zespół instrumentalny, liczący zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet ponad stu instrumentalistów. W celu synchronizacji gry takiej ilości wykonawców w orkiestrze potrzebny jest dyrygent.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Coca-Cola (w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii powszechnie znana jako Coke) – marka bezalkoholowego napoju gazowanego firmy The Coca-Cola Company. Powstała pod koniec XIX wieku i jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Od 1960 roku charakterystyczny kształt butelki jest także prawnie zastrzeżony. Coca-Cola jest jedną z ikon kultury masowej XX wieku.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Green Eyed Soul, debiutancki album studyjny wydany przez niemiecką wokalistkę pop Sarah Connor dnia 26 listopada 2001 w krajach niemieckojęzycznych oraz dnia 3 grudnia 2001 w Polsce nakładem wytwórnii Sony Music.
  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.054 sek.