• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • San Mateo - Aragua

  Przeczytaj także...
  Autostrada Panamerykańska - droga, mająca na celu połączenie krajów obu Ameryk, od północy Alaski, poprzez Amerykę Środkową, po południe Argentyny. Tak naprawdę jest to system dróg i autostrad połączonych szeregowo a niekiedy również równolegle ze sobą tak, aby połączyć większość krajów obu Ameryk. Łączna długość całej trasy, liczonej od kręgu polarnego na Alasce do miasta Ushuaia w Argentynie, wynosi około 25750 km. Oprócz tej trasy Panamericana ma wiele odnóg, łączących większość krajów Ameryki Południowej.30 listopada jest 334. (w latach przestępnych 335.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 31 dni.
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

  San Mateo miasto na północy Wenezueli w stanie Aragua, położone ok 50 km od Morza Karaibskiego i 83 km od stolicy kraju Caracas.

  Aragua (hiszp. Estado Aragua) – to jeden z 23 stanów Wenezueli, położony w północno-centralnym regionie tego kraju. Jej obszar to równiny, dżungla, a na wybrzeżu – piękne plaże. Najbardziej popularne to Cata i Coroni. W stanie Aragua utworzono pierwszy w Wenezueli park narodowy nazwany Henri Pittier.30 października jest 303. (w latach przestępnych 304.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 62 dni.

  Opis[ | edytuj kod]

  Miasto zostało założone w 30 listopada 1620 roku, które według spisu powszechnego 30 października 2011 ludność San Mateo wynosiła 36 771 . Obecnie przez miejscowość przebiega Droga Panamerykańska.

  Według danych oficjalnych pochodzących z 2011 roku Wenezuela posiadała ponad 120 miast o ludności przekraczającej 20 tys. mieszkańców. Największym miastem jest stolica kraju Caracas, które razem z miastami Maracaibo i Valencia liczyli ponad milion mieszkańców; 2 miasta z ludnością 500÷1000 tys.; 42 miasta z ludnością 100÷500 tys.; 41 miasto z ludnością 50÷100 tys.; 37 miast z ludnością 25÷50 tys. oraz kilka miast poniżej 25 tys. mieszkańców.Morze Karaibskie – morze, wchodzące w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego, położone na północ od Ameryki Południowej.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Miasta Wenezueli
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.751 sek.