Salwador (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Salvador – amerykański film wojenny z 1986 roku oparty na faktach.

James Howard Woods (ur. 18 kwietnia 1947 w Vernal w stanie Utah) – amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy i telewizyjny.William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.

Główne role[ | edytuj kod]

 • James Woods – Richard Boyle
 • James Belushi – Doktor Rock, DJ
 • Michael Murphy – ambasador Thomas Kelly
 • John Savage – John Cassady
 • Elpidia Carrillo – María
 • Tony Plana – major Maximiliano „Max” Casanova
 • Colby Chester – Jack Morgan – analityk Departamentu Stanu
 • Cynthia Gibb – Cathy Moore
 • Will MacMillan – pułkownik Bentley Hyde Sr.
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Elpidia Carrillo (ur. 16 sierpnia 1961) – meksykańska aktorka, występująca również w filmach amerykańskich. W Polsce najbardziej znana jest z filmów: Na granicy (1982), gdzie partnerowała Jackowi Nicholsonowi, Salwador (1986) z Jamesem Woodsem i Predator (1987) w którym wystąpiła u boku Arnolda Schwarzeneggera.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  James Adam „Jim” Belushi (ur. 15 czerwca 1954 w Chicago) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, muzyk i komik pochodzenia albańskiego. Młodszy brat Johna Belushi. 9 października 2009 z rąk prezydenta Bamira Topiego przyjął albańskie obywatelstwo.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  John Savage, właśc. John Youngs (ur. 25 sierpnia 1949 w Nowym Jorku) - amerykański aktor, producent i kompozytor filmowy.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Oscar Arnulfo Romero, właśc. hiszp. Óscar Arnulfo Romero y Galdámez (ur. 15 sierpnia 1917 w Ciudad Barrios, zm. 24 marca 1980 w San Salvadorze) – salwadorski duchowny katolicki, arcybiskup San Salwadoru, obrońca praw człowieka, Sługa Boży w Kościele rzymskokatolickim.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama