Rytm serca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rytm serca – polski film psychologiczno-obyczajowy z 1977 roku w reżyserii i według scenariusza Zbigniewa Kamińskiego.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Monika Dzienisiewicz-Olbrychska (ur. 23 kwietnia 1939 w Łodzi, zm. 25 czerwca 2016 w Warszawie) – polska aktorka filmowa i teatralna, reżyserka i pedagog.

Obsada[ | edytuj kod]

 • Andrzej Szalawski – Kamil
 • Antonina Gordon-Górecka – Izabella, żona Kamila
 • Elżbieta Barszczewska – Małgorzata, przyjaciółka Kamila
 • Włodzimierz Press – Andrzej, syn Kamila
 • Anna Nehrebecka – Magda, żona Andrzeja
 • Monika Dzienisiewicz-Olbrychska – Ania, córka Kamila
 • Waldemar Kownacki – Krzysztof, chłopak Ani
 • Halina Michalska – recepcjonistka w gabinecie Kamila
 • Beata Niedzielska – Kasia, wnuczka Kamila
 • Michał Tarkowski – pacjent
 • Film psychologiczny (dramat psychologiczny) – gatunek filmowy przedstawiający zaburzenia bądź problemy psychiczne jako główny wątek fabularny, jak również ukazujący teorie psychologiczne lub ich elementy.Antonina Gordon-Górecka (ur. 6 czerwca 1914 r. w Krakowie, zm. 12 czerwca 1993 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa. W 1941 roku ukończyła studia na konspiracyjnym PIST w Warszawie. Była wykładowcą na łódzkiej PWSFTviT i warszawskiej PWST.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Andrzej Szalawski, właśc. Andrzej Pluciński, ps. Florian (ur. 4 grudnia 1911 w Warszawie, zm. 11 października 1986 tamże) – aktor, żołnierz wojny obronnej w 1939 roku.
  Film obyczajowy – gatunek filmowy traktujący o sposobach postępowania, charakterystycznych zachowaniach społecznych, zwyczajach, nawykach, przyzwyczajeniach lub codzienności. Przedstawiony jest zazwyczaj w formie relacji (mniej lub bardziej obiektywnej), często poddanej ktytycznej analizie oraz różnej interpretacji.
  FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
  Anna Teresa Nehrebecka-Byczewska z domu Wojciechowska (ur. 16 grudnia 1947 w Bytomiu) – polska aktorka teatralna i filmowa, od 2010 radna Rady m.st. Warszawy.
  Michał Krzysztof Tarkowski (ur. 11 lipca 1946 w Warszawie) - polski aktor, scenarzysta i reżyser, współtwórca (razem z Januszem Weissem i Jackiem Kleyffem) legendarnej grupy kabaretowej Salon Niezależnych.

  Reklama