Ryedale

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ryedaledystrykt w hrabstwie North Yorkshire w Anglii.

Wintringham – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 36 km na północny wschód od miasta York i 295 km na północ od Londynu.Barton-le-Street – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 26 km na północny wschód od miasta York i 299 km na północ od Londynu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Helmsley
 • Kirkbymoorside
 • Malton
 • Norton-on-Derwent
 • Pickering
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Acklam, Aislaby, Allerston, Amotherby, Ampleforth, Appleton-le-Moors, Appleton-le-Street, Barton Hill, Barton-le-Street, Barton-le-Willows, Beadlam, Birdsall, Bossall, Brawby, Broughton, Bulmer, Burythorpe, Buttercrambe, Butterwick, Cawton, Claxton, Cold Kirby, Coneysthorpe, Coulton, Crambe, Cropton, Duggleby, East Heslerton, East Knapton, Easthorpe, Ebberston, Edstone, Ellerburn, Fadmoor, Flaxton, Foston, Foxholes, Fryton, Ganton, Gate Helmsley, Gillamoor, Gilling East, Grimston, Harome, Harton, Hawnby, Helperthorpe, Hovingham, Howsham, Hutton-le-Hole, Kirby Grindalythe, Kirby Misperton, Langton, Lastingham, Leavening, Levisham, Lockton, Marton, Middleton, Nawton, Newbridge, Newton-on-Rawcliffe, Normanby, North Grimston, Nunnington, Old Malton, Oldstead, Oswaldkirk, Pockley, Potter Brompton, Rillington, Salton, Sand Hutton, Scackleton, Scagglethorpe, Scampston, Settrington, Sherburn, Sheriff Hutton, Sinnington, Slingsby, Spaunton, Sproxton, Stape, Staxton, Stonegrave, Swinton, Terrington, Thixendale, Thornton-le-Clay, Thornton-le-Dale, Thorpe Bassett, Warthill, Wass, Weaverthorpe, Welburn (Amotherby), Welburn (Kirkbymoorside), West Heslerton, West Knapton, West Lutton, Westow, Wharram-le-Street, Whitwell-on-the-Hill, Willerby, Wilton, Wintringham, Wombleton, Wrelton, Wykeham, Yedingham.

  Harome – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 30 km na północ od miasta York i 307 km na północ od Londynu.Willerby – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 50 km na północny wschód od miasta York i 300 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 708 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Salton – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 31 km na północ od miasta York i 305 km na północ od Londynu.Malton – miasto w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 28 km na północny wschód od miasta York i 296 km na północ od Londynu. Miasto liczy 4000 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Scagglethorpe – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 32 km na północny wschód od miasta York i 296 km na północ od Londynu.
  Harton – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 114 km na północ od miasta York i 394 km na północ od Londynu.
  Nunnington – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 28 km na północ od miasta York i 305 km na północ od Londynu.
  Crambe – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 19 km na północny wschód od miasta York i 289 km na północ od Londynu.
  Sinnington – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 37 km na północny wschód od miasta York i 310 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 318 mieszkańców.
  Wilton – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 41 km na północny wschód od miasta York i 305 km na północ od Londynu. W 2011 roku civil parish liczyła 149 mieszkańców. Wilton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Wiltune.
  Sproxton – wieś w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie Ryedale. Leży 30 km na północ od miasta York i 309 km na północ od Londynu.

  Reklama