Rybitwy (ptaki)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rybitwy (Sterninae) – podrodzina ptaków z rodziny mewowatych (Laridae).

Edward Blyth (ur. 23 grudnia 1810 w Londynie, zm. 27 grudnia 1873) – angielski zoolog i chemik, jeden z pionierów indyjskiej zoologii.Friedrich Boie (ur. 4 czerwca 1789 w Meldorfie, zm. 3 marca 1870 w Kilonii) – niemiecki prawnik, ornitolog i entomolog.

Występowanie[ | edytuj kod]

Podrodzina obejmuje gatunki zamieszkujące cały świat.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

René Primevère Lesson (ur. 20 marca 1794 w Rochefort, zm. 28 kwietnia 1849 tamże) – francuski chirurg, naturalista, ornitolog i herpetolog.
Sternula – rodzaj ptaków z rodziny mew (Laridae), obejmujący gatunki występujące na całym świecie oprócz Antarktydy.
Sterna – rodzaj ptaków z rodziny mew (Laridae), obejmujący gatunki występujące na całym świecie oprócz Antarktydy.
Ptaki (Aves) – gromada stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców. Jest najbardziej zróżnicowaną spośród gromad kręgowców lądowych – istnieje około 10 tys. gatunków ptaków, które zamieszkują ekosystemy na całym świecie. Ich wielkość waha się od 5 cm u koliberka hawańskiego do 2,7 m u strusia.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Takson – jednostka zdefiniowana w systematyce organizmów jako grupa organizmów (populacja lub grupa populacji) zwykle uznawanych za filogenetycznie spokrewnione, wyróżniających się konkretną cechą różniącą je od innych jednostek taksonomicznych. Takson obejmuje wszystkie zawarte w nim taksony niższego poziomu. Kryterium pokrewieństwa stosowane jest w systemach filogenetycznych, mimo że taksonem w zasadzie może być dowolna grupa organizmów.
Christian Ludwig Brehm (ur. 24 stycznia 1787 – zm. 23 stycznia 1864) – niemiecki pastor i ornitolog. Był ojcem Alfreda Brehma.

Reklama