• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ruda Maleniecka - gmina  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Gatka – osada leśna, gajówka położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka .Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).
  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2004:


 • Piramida wieku mieszkańców gminy Ruda Maleniecka w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Ruda Maleniecka.png

  Sołectwa[ | edytuj kod]

  Dęba, Dęba-Kolonia, Cieklińsko, Cis, Hucisko, Koliszowy, Kołoniec, Lipa, Machory, Maleniec, Młotkowice, Ruda Maleniecka, Strzęboszów, Szkucin, Tama, Wyszyna Fałkowska, Wyszyna Machorowska, Wyszyna Rudzka


  Gmina Żarnów (do 1954 gmina Topolice) – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie opoczyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.Strzęboszów – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dęba – wieś sołecka w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka.
  Powiat konecki – powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Końskie.
  Gmina Radoszyce – gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim.
  Wyszyna Machorowska – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Dęba-Gajówka – osada leśna położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka.
  Głuszec – osada leśna, gajówka położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Ruda Maleniecka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.