Rozalin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gmina Strachówka – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim.Gmina Tarnowo Podgórne - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Jedna z najbogatszych gmin w Polsce.
Warto wiedzieć że... beta

Gmina Lipie – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Lipie.
Województwo śląskie – jednostka samorządu terytorialnego i jednostka podziału administracyjnego Polski o powierzchni 12 333,09 km², położona na obszarze Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego, Beskidów Zachodnich. Obejmuje wschodnią część historycznych ziem Górnego Śląska i część zachodniej Małopolski, w tym Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie, Żywiecczyznę i Częstochowę. Zamieszkuje je 4,62 mln osób. Jest województwem o najwyższym stopniu urbanizacji i gęstości zaludnienia. Siedzibą władz województwa są Katowice.
Gmina Opole Lubelskie (do 1954 gmina Opole) – gmina miejsko-wiejska w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, z siedzibą w Opolu Lubelskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim.
Gmina Nadarzyn (do 1952 gmina Młochów) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.
Rozalin - nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Rozalinie, w województwie lubelskim, w Polsce. Stacja należy do Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej.
Putryszki (biał. Путрышкі; ros. Путришки) – agromiasteczko (dawniej wieś) na Białorusi, w obwodzie grodzieńskim, w rejonie grodzieńskim, w sielsowiecie Putryszki. Sąsiaduje z Grodnem.
Okręg szawelski (lit. Šiaulių apskritis) – jeden z dziesięciu okręgów Litwy, ze stolicą w Szawlach, położony w północnej części kraju. Zajmuje powierzchnię 8540 km² i liczy 305 792 mieszkańców, gęstość zaludnienia wynosi 35,8 osób/km².

Reklama