Royal Leamington Spa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Royal Leamington Spa (potocznie nazywane także Leamington Spa lub Leamington) – miasto-uzdrowisko i civil parish w centrum hrabstwa Warwickshire, w Anglii, w dystrykcie Warwick. W 2011 roku civil parish liczyła 49 491 mieszkańców.

Gerti Deutsch (ur. 19 grudnia 1908 w Wiedniu, zm. 9 grudnia 1979 w Leamington Spa) – austriacka fotograf i fotoreporterka. Pracowała w Austrii i Wielkiej Brytanii. W latach 1938-1950 współpracowała z czasopismem Picture Post. Brühl – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, w powiecie Rhein-Erft.

Jego nazwa wywodzi się od przepływającej przez miasto rzeki Leam. Leamington Spa został wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lamistone.

Benjamin Anthony Foster (ur. 3 kwietnia 1983 w Royal Leamington Spa, Anglia) – angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie gra w West Bromwich Albion.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Znane osoby związane z miastem[ | edytuj kod]

 • w Leamington Spa mieszkał i został pochowany polski żołnierz i minister emigracyjny Zbigniew Scholtz (1917-1990).
 • z miasta pochodzi piłkarz Ben Foster.
 • w 1979 roku zmarła tu Gerti Deutsch austriacka i brytyjska fotograf i fotoreporter
 • urodził się tutaj znany brytyjski okultysta Aleister Crowley
 • z miasta pochodzi Christian Horner
 • Współpraca[ | edytuj kod]

 • Francja Sceaux, Francja
 • Niemcy Brühl, Niemcy
 • Holandia Heemstede, Holandia
 • Białoruś Homel, Białoruś
 • Kanada Leamington, Kanada
 • Sierra Leone Bo, Sierra Leone
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Dziennik Ustaw (skrót: DzU, Dz.U. lub Dz. U.), pełna nazwa: Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszy polski dziennik urzędowy. Jest to jedyne oficjalne źródło poznania powszechnie obowiązującego prawa w Rzeczypospolitej Polskiej. Wydawanie Dziennika Ustaw jest wyłączną kompetencją Prezesa Rady Ministrów, który zajmuje się tym przy pomocy redakcji znajdującej się w Rządowym Centrum Legislacji.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Sierra Leone – państwo położone w zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Sierra Leone na północy graniczy z Gwineą (652 km), a na południowym wschodzie z Liberią.
  Homel (biał. i ros. Гомель; jid. האָמל, Homl) – miasto obwodowe położone na południowo-wschodniej Białorusi nad rzeką Soż, stolica obwodu i rejonu homelskiego. Drugie co do wielkości miasto w tym kraju.
  Warwickshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie West Midlands. Stolicą hrabstwa jest Warwick. Powierzchnia hrabstwa wynosi 1975 km² powierzchni, a liczba ludności – 543 800.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.
  Zbigniew Antoni Scholtz (ur. 31 stycznia 1917 w Wadowicach, zm. 30 czerwca 1990 w Coventry) - polski działacz emigracyjny, minister Rządu RP na uchodźstwie.

  Reklama