• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rother - dystrykt  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Salehurst – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 72 km na południowy wschód od Londynu.Bexhill-on-Sea (potocznie Bexhill) – miasto w Anglii, w hrabstwie East Sussex, położone nad Kanałem La Manche. W 2001 roku liczyło 39 451 mieszkańców.
  Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ashburnham and Penhurst, Beckley, Bodiam, Brede, Brightling, Burwash, Camber, Catsfield, Crowhurst, Dallington, East Guldeford, Etchingham, Ewhurst, Fairlight, Flimwell, Hurst Green, Icklesham, Iden, Mountfield, Northiam, Peasmarsh, Pett, Playden, Robertsbridge, Rye Foreign, Rye Harbour, Salehurst, Sedlescombe, Sidley, Ticehurst, Udimore, Westfield, Whatlington, Winchelsea.

  Pett – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 88 km na południowy wschód od Londynu. W 2007 miejscowość liczyła 781 mieszkańców.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Normanowie (st. nord. Norrmaen, ludzie północy) – określenie stosowane w zachodniej Europie dla określenia mieszkańców Skandynawii w okresie ich ekspansji handlowej i terytorialnej w VIII-XII wieku. Od IX wieku Normanowie na podbijanych terenach tworzyli nowe organizacje państwowe, np. Normandię czy Islandię.Emsworth – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 40 km na południowy wschód od miasta Winchester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 9737 mieszkańców.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ashburnham and Penhurst – nazwa współnej rady gminnej dwóch wsi, Ashburnham i Penhurst, w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leżą 73 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 355 mieszkańców.
  Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Etchingham – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 69 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 747 mieszkańców.
  La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.
  Folkestone and Hythe District – dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.761 sek.