• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rother - dystrykt  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Salehurst – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 72 km na południowy wschód od Londynu.Bexhill-on-Sea (potocznie Bexhill) – miasto w Anglii, w hrabstwie East Sussex, położone nad Kanałem La Manche. W 2001 roku liczyło 39 451 mieszkańców.
  Demografia[ | edytuj kod]

  W 2011 roku dystrykt Rother miał 90 588 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwały 163 osoby urodzone w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

 • Chrześcijaństwo - 64,8%
 • Islam – 0,5%
 • Hinduizm – 0,2%
 • Judaizm – 0,2%
 • Buddyzm – 0,3%
 • Sikhizm – 0,0%
 • Pozostałe religie – 0,6%
 • Bez religii – 25,2%
 • Nie podana religia – 8,2%
 • Transport i komunikacja[ | edytuj kod]

  Na terenie dystryktu znajdują się następujące stacje kolejowe:

  Pett – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 88 km na południowy wschód od Londynu. W 2007 miejscowość liczyła 781 mieszkańców.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Ponadto między Bodiam a Tenterden w hrabstwie Kent na trasie 16,8 km kursuje kolej wąskotorowa Kent and East Sussex Railway. Na terenie dystryktu Rother zatrzymuje się ona na następujących stacjach Northiam i Bodiam.

  Przez dystrykt przechodzą drogi A21 łącząca Hastings z centrum Londynu oraz A259 biegnąca wzdłuż kanału La Manche łącząca Folkestone z Emsworth.

  Normanowie (st. nord. Norrmaen, ludzie północy) – określenie stosowane w zachodniej Europie dla określenia mieszkańców Skandynawii w okresie ich ekspansji handlowej i terytorialnej w VIII-XII wieku. Od IX wieku Normanowie na podbijanych terenach tworzyli nowe organizacje państwowe, np. Normandię czy Islandię.Emsworth – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 40 km na południowy wschód od miasta Winchester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 9737 mieszkańców.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ashburnham and Penhurst – nazwa współnej rady gminnej dwóch wsi, Ashburnham i Penhurst, w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leżą 73 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 355 mieszkańców.
  Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Etchingham – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 69 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 747 mieszkańców.
  La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.
  Folkestone and Hythe District – dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.912 sek.