Rother (dystrykt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ruiny Battle Abbey
Battle Abbey Gate House
Inscenizacja bitwy pod Hastings
De La Warr Pavilion
Zamek Rye
Zamek Camber

Rotherdystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa East Sussex. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Bexhill.

Pett – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 88 km na południowy wschód od Londynu. W 2007 miejscowość liczyła 781 mieszkańców.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Dystrykt ma powierzchnię 511,8 km, leży nad kanałem La Manche, od południa graniczy z Hastings, od zachodu z dystryktem Wealden w hrabstwie East Sussex, zaś od wschodu i północy z dystryktami Folkestone and Hythe, Ashford i Tunbridge Wells w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 90 588 osób.

Na terenie obecnego miasta Battle w dniu 14 października 1066 roku rozegrała się bitwa pod Hastings, pomiędzy inwazyjnymi wojskami Normanów Wilhelma Zdobywcy, a pospolitym ruszeniem anglosaskim króla Harolda II, wygrana przez wojska Wilhelma Zdobywcy. W okolicy miejsca śmierci Harolda II na którym wybudowano klasztor Battle Abbey (z którego obecnie pozostały jedynie ruiny pochodzące z przebudowy w XIII wieku) co roku odbywają się inscenizacje bitwy.

Normanowie (st. nord. Norrmaen, ludzie północy) – określenie stosowane w zachodniej Europie dla określenia mieszkańców Skandynawii w okresie ich ekspansji handlowej i terytorialnej w VIII-XII wieku. Od IX wieku Normanowie na podbijanych terenach tworzyli nowe organizacje państwowe, np. Normandię czy Islandię.Emsworth – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 40 km na południowy wschód od miasta Winchester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 9737 mieszkańców.

W miejscowości Rye znajduje się pochodzący z XIII wieku zamek Rye (zwany też Ypres Tower), w którym znajduje się muzeum, zaś w niewielkiej odległości od tego miasta wybudowany na początku XVI wieku zamek Camber. Ponadto w miejscowości Bodiam znajduje się pochodzący z XIV wieku zamek Bodiam.

19 maja 1902 roku na terenie Bexhill odbył się pierwszy wyścig samochodowy w Wielkiej Brytanii (według niektórych źródeł pierwszy wyścig odbył się w Glasgow w 1901 roku).

Ashburnham and Penhurst – nazwa współnej rady gminnej dwóch wsi, Ashburnham i Penhurst, w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leżą 73 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 355 mieszkańców.Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.

W Bexhill znajduje się jedna z największych galerii w południowo-wschodniej Anglii tj. De La Warr Pavilion.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

Dystrykt obejmuje miasta Battle, Bexhill i Rye oraz 29 civil parish:

Dystrykt dzieli się na 20 okręgów wyborczych:

Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Etchingham – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 69 km na południowy wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 747 mieszkańców.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.
Folkestone and Hythe District – dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.
Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
Camber – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 91 km na południowy wschód od Londynu. W 2007 miejscowość liczyła 1229 mieszkańców.
Mountfield – wieś w Anglii, w hrabstwie East Sussex, w dystrykcie Rother. Leży 75 km na południowy wschód od Londynu. W 2007 miejscowość liczyła 573 mieszkańców.
Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.

Reklama