Rosja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rosja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 16 razy. Od debiutu w konkursie uczestnictwem kraju zajmuje się nadawca Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa (RTR).

15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 26 listopada 2017 roku w Pałacu Olimpijskim w Gruzji, dzięki wygranej Mariam Mamadaszwili, reprezentantki kraju w konkursie w 2016 roku. Był to pierwszy konkurs Europejskiej Unii Nadawców (EBU), który odbył się w tym kraju. Gospodarzem wydarzenia był gruziński nadawca telewizyjny, Sakartwelos Sazogadoebriwi Mauckebeli. Trzeci Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się w Belgii. Wygrała, z 3 punktową przewagą, reprezentantka Białorusi – Ksenia Sitnik z piosenką My Vmeste.

Rosja zadebiutowała w konkursie podczas konkursu w 2005. Kraj dwukrotnie wygrał finał konkursu: w 2006 (siostry Tołmaczowe z utworem „Wiesiennij dżaz”) i w 2017 (Polina Bogusiewicz z piosenką „Krylja”).

Uczestnictwo[ | edytuj kod]

Poniższa tabela uwzględnia nazwiska wszystkich rosyjskich reprezentantów, tytuły konkursowych piosenek oraz wyniki krajowych delegatów w poszczególnych latach.

Legenda:

Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa (ros. Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания, ВГТРК; Wsierossijskaja gosudarstwiennaja telewizionnaja i radiowieszczatielnaja kompanija, WGTRK) – główny publiczny nadawca radiowo-telewizyjny na terenie Federacji Rosyjskiej.Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci (ang. Junior Eurovision Song Contest) - dziecięcy konkurs muzyczny, organizowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU) od 2003 roku, w którym udział biorą młodzi wykonawcy (w wieku od 10 do 15 lat) reprezentujący kraje członkowskie EBU.

     1. miejsce

     2. miejsce

     3. miejsce

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Polina Siergiejewna Bogusiewicz (ur. 4 lipca 2003 roku w Moskwie) – rosyjska piosenkarka, laureatka 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017).

Reklama