Rock of Ages

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rock of Ages – amerykański komediodramat muzyczny, wyreżyserowany przez Adama Shankmana.

Will Forte, właściwie Orville Willis Forte IV (ur. 17 czerwca 1970) – amerykański aktor komediowy i komik. Występował w programie Saturday Night Live (2002-2010).Mary Jane Blige (ur. 11 stycznia 1971 w Bronksie, Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka R&B, sprzedała ponad 40 milionów swoich płyt na całym świecie. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu piosenki "We are the World" na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

W jednym z klubów rockowych "Bourbon Room" przy Sunset Strip spotyka się dwoje ludzi pochodzących z różnych środowisk, ale mających w życiu podobne cele. Sherrie (Julianne Hough) jest dziewczyną pochodzącą z małej miejscowości, zaś Drew (Diego Boneta) to chłopak z wielkiego miasta. Pewnego dnia Sherrie postanawia wyjechać do Los Angeles. Poznaje tam Drew, z którym łączą ją marzenia związane ze zdobyciem sławy, dużych pieniędzy i blaskiem fleszy. Jednak w Los Angeles okazuje się, że nie wszystko przebiega tak, jak ci młodzi ludzie sobie wymarzyli.

Alec Baldwin, właśc. Alexander Rae Baldwin III (ur. 3 kwietnia 1958 w Massapequa) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Ma 180 cm wzrostu.Julianne Hough (ur. 20 lipca 1988 w Orem) – amerykańska tancerka, choreografka, piosenkarka i aktorka. Uczestniczyła w programie Dancing with the Stars, w którym udało się jej dwa razy wygrać.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Eli Raphael Roth (ur. 18 kwietnia 1972 roku w Newton, w stanie Massachusetts) – amerykański scenarzysta, reżyser, aktor i producent filmowy żydowskiego pochodzenia. Jego najbardziej znane filmy to Śmiertelna gorączka (2002), Hostel (2006), Hostel 2, Bękarty wojny (2009). W 2007 roku wyreżyserował fikcyjny trailer do filmu Grindhouse o nazwie Thanksgiving.
Kevin Scott Nash (ur. 9 lipca 1959 w Detroit) – amerykański wrestler, koszykarz i aktor, znany głównie z występów w organizacji World Wrestling Federation, w której posługiwał się pseudonimem ringowym Diesel i był głównym mistrzem, a także z występów w World Championship Wrestling, gdzie przewodził stajnią New World Order i kilkukrotnie zdobył mistrzostwa główne oraz drużynowe, w 2015 został wprowadzony do galerii sławy WWE Hall of Fame.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Tom Cruise, właśc. Thomas Cruise Mapother IV (ur. 3 lipca 1962 w Syracuse) – amerykański aktor i producent filmowy. Uznany przez magazyn "Forbes" za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Za początek wielkiej kariery aktora uważa się nominowaną do Złotego Globu rolę w filmie Ryzykowny interes z 1983. Światową sławę zdobył rolą pilota Mavericka w filmie Top Gun z 1986.
T.J. Miller, właśc. Todd Joseph Miller (ur. 4 czerwca 1981 w Denver) – amerykański komik oraz aktor dubbingowy i filmowy.
Russell Edward Brand (ur. 4 czerwca 1975 roku w Grays, w hrabstwie Essex) – angielski komik, aktor i felietonista, prezenter radiowy i telewizyjny.
Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

Reklama