Rock Symphonies

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Rock Symphonies – album Davida Garretta wydany w 2010 roku. W Niemczech album sprzedano w ponad milionie egzemplarzy i został nagrodzony podwójną platyną.

Status Quo – brytyjski zespół rockowy założony przez wokalistę Alana Lancastera i gitarzystę Francisa Rossiego w roku 1962 jako "The Spectres".Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. Smells Like Teen Spirit (Nirvana cover) 4:06
 2. November Rain (Guns N’ Roses cover) 3:59
 3. The 5th (Ludwig van Beethoven) 3:33
 4. Walk This Way feat. Orianthi (Aerosmith cover) 2:57
 5. Live and Let Die (Paul McCartney & Wings cover) 3:25
 6. Vivaldi vs. Vertigo (Antonio Vivaldi-U2 cover) 3:15
 7. Master of Puppets (Metallica cover) 3:47
 8. 80's Anthem (David Garrett, Alexander Bongartz i Franck van der Heijden) 3:33
 9. Toccata (Johann Sebastian Bach) 3:52
 10. Asturias (Isaac Albéniz) 2:57
 11. Kashmir (Led Zeppelin cover) 3:36
 12. Rock Symphony (David Garrett i John Haywood) 4:31
 13. Peer Gynt (Edvard Grieg) 2:33
 14. Mission: Impossible (Lalo Schifrin) 3:16
 15. Rocking All Over the World (Status Quo cover) 3:43

Album DVD (wydany tylko w USA)[ | edytuj kod]

 1. Kashmir (Led Zeppelin cover)
 2. Serenade (Franz Schubert)
 3. Smells Like Teen Spirit (Nirvana cover)
 4. Mission: Impossible (Lalo Schifrin)
 5. Walk This Way feat. Orianthi (Aerosmith cover)
 6. Smooth Criminal (Michael Jackson cover)
 7. I'll Stand by You (The Pretenders cover)
 8. Peer Gynt (Edvard Grieg)
 9. Asturias (Isaac Albéniz)
 10. Child’s Anthem (Toto cover)
 11. Zorba’s Dance (Mikis Theodorakis)
 12. Hey Jude (Beatles cover)

Przypisy[ | edytuj kod]

Orianthi Panagaris, urodzona 22 stycznia 1985 roku w Adelaide, powszechnie znana jako Orianthi lub też po prostu Ori - australijska gitarzystka, wokalistka, oraz kompozytorka. Najbardziej znana jest z tego, iż została wyselekcjonowana przez samego Michaela Jacksona jako gitarzystka na jego trasę koncertową "This Is It". Jej pierwszy, debiutancki singiel "According to You" z płyty "Believe" wspiął się na ósme miejsce australijskiej listy przebojów. W Stanach Zjednoczonych dotarł do miejsca siedemnastego. Kolejny singiel z reedycji albumu pt. "Believe II" zatytułowany "Shut Up & Kiss Me" również osiągnął sukces. Jako członkini supergrupy Artists for Haiti zagrała na gitarze w utworze We Are the World 25 for Haiti.Toto (niekiedy w pisowni TOTO) – amerykańska supergrupa rockowa powstała w Los Angeles w 1976 roku z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha. Największe sukcesy grupa przeżywała w latach osiemdziesiątych, kiedy wydała płytę zatytułowaną Toto IV wydaną w 1982 roku z najpopularniejszymi hitami zespołu: Africa i Rosanna.
Warto wiedzieć że... beta

Hey Jude – ballada rockowa zespołu The Beatles. Została napisana przez Paula McCartneya. Ta trwająca 7 minut i 9 sekund piosenka przez dwa tygodnie była numerem jeden na brytyjskich listach przebojów, zaś w Stanach Zjednoczonych pozostała na szczycie listy magazynu "Billboard" przez dziewięć tygodni, co stanowi rekord, jeśli chodzi o piosenki tego zespołu. Był to drugi najlepiej sprzedający się singiel zespołu, zaraz po I Want to Hold Your Hand.
"Vertigo" – piosenka zespołu U2 z płyty How to Dismantle an Atomic Bomb, wydana także na singlu 24 września 2004 roku. Zdobyła nagrody Grammy w kategoriach: Best Rock Song, Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal i Best Short Form Music Video.
U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..
David Garrett, właśc. David Christian Bongartz (ur. 4 września 1981 w Akwizgranie) – niemiecko-amerykański skrzypek i muzyk.
Edvard Hagerup Grieg (ur. 15 czerwca 1843 w Bergen, zm. 4 września 1907 w Bergen) – kompozytor, pianista i dyrygent norweski pochodzenia szkockiego.
Aerosmith - amerykański zespół rockowy grający w charakterystycznym stylu będącym mieszanką hard rocka i bluesa. Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.
November Rain” – ballada rockowa zespołu Guns N’ Roses. Utwór składa się z trzech partii solowych gitarzysty Slasha, które wspierane są przez orkiestrę symfoniczną oraz frontmana Axla Rose’a na fortepianie. Piosenka znajduje się na pierwszej płycie podwójnego albumu grupy – Use Your Illusion. W roku 2003 amerykańskie czasopismo Guitar World umieściło grę Slasha w czołówce listy 100. najlepszych solówek gitarowych (100 Greatest Guitar Solos), gdzie muzyk znalazł się na 6. miejscu zestawienia. Mimo iż piosenkę wydano dopiero w 1991 roku, Axl Rose napisał partie klawiszowe i słowa utworu już w roku 1983, gdy wokalista był członkiem formacji L.A. Guns.

Reklama