Robin Finck

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robin Finck właściwie Robert Finck (ur. 7 listopada 1971 w New Jersey) – amerykański muzyk i gitarzysta.

Ron "Bumblefoot" Thal (ur. 25 września 1969 w Nowym Jorku (Brooklyn) – amerykański muzyk, gitarzysta. W latach 2006-2015 występował w zespole muzyki rockowej Guns N’ Roses. Od 2011 roku współtworzy formację Art of Anarchy. Muzyk prowadzi także solową działalność artystyczną.Jeordie White, właściwie Jeordie Osbourne White (urodzony 20 czerwca 1971 roku w New Jersey w USA, większość dzieciństwa, lata szkolne spędził jednak na Florydzie w Fort Lauderdale) – amerykański basista i gitarzysta rockowy, a także kompozytor i producent muzyczny.

Życiorys[ | edytuj kod]

Gdy miał kilka lat przeprowadził się wraz z rodzicami do miasta Marietta w stanie Georgia (blisko miasta Atlanta), gdzie mieszkał do 1990 r. W latach 1986-1990 uczęszczał do szkoły George Walton Comprehensive High School.

Karierę muzyczną rozpoczął jako piętnastolatek (w 1987), w zespole Prowess. Zespół ten (w składzie Robert Finck (gitara), Mike Allen (perkusja), Steve Childress (wokal) i Greg Thumb (bas)), początkowo występował podczas konkursów szkolnych talentów i w małych klubach, grając covery takich grup jak Iron Maiden.

Steven Adler (ur. jako Michael Coletti, 22 stycznia 1965 w Cleveland) – amerykański muzyk, perkusista zespołu Guns N’ Roses, w którym grał w latach 1985–1990. GN’R musiał opuścić ze względu na problem z uzależnieniem od narkotyków. W latach 2003–2012 tworzył w ramach zespołu Adler’s Appetite. Od 2012 roku występuje w ramach solowego projektu pod nazwą Adler. Wpływ na jego grę mieli tacy perkusiści jak Roger Taylor oraz Peter Criss. Matthew "Matt" William Sorum (ur. 19 listopada 1960 w Venice Beach w stanie Kalifornia w USA) – amerykański perkusista, znany przede wszystkim z występów w zespole Guns N’ Roses, którego był członkiem w latach 1991–1997. Równolegle, w latach 1994–1995 występował w zespole Slash’s Snakepit. Wcześniej był członkiem zespołów Y Kant Tori Read i The Cult.

W 1990 roku Finck skończył szkołę średnią i przeprowadził się do Atlanty z zamiarem podjęcia studiów na Uniwersytecie Oglethorpe, jednak zrezygnował z tych planów na rzecz poświęcenia swojego czasu i życia muzyce. W tym czasie Prowess zmienił nazwę na Bat Your Lashes. Wraz ze zmianą nazwy zespołu, zmienił się image członków grupy na glam metal. Finck przyjął pseudonim Robin. Chwilę później zespół po raz kolejny zmienił nazwę, tym razem na Sik Dik.

Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.Frederick Jay "Rick" Rubin (ur. 10 marca 1963) - amerykański producent muzyczny żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni Def Jam Recordings, założyciel i właściciel wytwórni American Recordings oraz jeden z prezesów wytwórni Columbia Records, zajmujący się przede wszystkim muzyką z gatunku hip-hop i heavy metal. Należał do rockowego zespołu Hose, z którym w 1983 wydał album o nazwie Hose. W latach 80. był pierwszym DJ-em hip-hopowego zespołu Beastie Boys, występując na scenie pod pseudonimem DJ Double R.

Mieszkając w Atlancie udaje mu się dostać pracę w ochronie w znanym klubie Masquerade. Właściciele klubu byli znajomymi Trenta Reznora. Dzięki nim trzy lata później Finck trafił do zespołu Nine Inch Nails. W tym czasie pracował w Masquerade oraz grał w występujących tam zespołach The Hookers, Heroin, Impotent Sea Snakes.

Tracii Guns (ur. 20 stycznia 1966) – amerykański gitarzysta rockowy, znany głównie jako współzałożyciel Guns N’ Roses. Z tym zespołem zagrał jednak ledwie kilka koncertów. Większą część swojej kariery muzycznej spędził w założonym przez siebie zespole L.A. Guns. Grał również w supergrupach Contraband i Brides of Destruction. Wydał jedną solową płytę – Killing Machine. W 2005 roku skonfliktowany z resztą członków L.A. Guns założył drugi zespół pod tą samą nazwą, w którym gra do teraz.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

W 1993 zespół Sik Dik oficjalnie przestał istnieć. Trent Reznor kompletował zespół na zbliżającą się trasę koncertową. W tym celu spotkał się z Finckiem i zaproponował mu pracę gitarzysty Nine Inch Nails na czas tournée. Finck przyjął ofertę i dołączył do ekipy Reznora na miejsce wcześniejszego gitarzysty Richarda Patricka. W marcu 1994 wyruszył wraz z NIN w trasę, która trwała do listopada 1995.

Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.Glam metal (in. ang. glam metal, hair metal, pop metal) – styl muzyki metalowej, popularny w latach 80. XX w. obejmujący melodyjną i rytmiczną jego odmianę.

W listopadzie 1994 będąc w Atlancie, odwiedził swoich starych przyjaciół i z tej okazji zespół Sik Dik w oryginalnym składzie (z Robinem na gitarze) reaktywował się na jeden wieczór i wystąpił w klubie Louie's Red Dog Saloon pod szyldem Cosmic Fuk.

10 grudnia 1994 Robin Finck, Twiggy Ramirez, Dee Snider i Michael Allen jako Sick MuthaFuckers spotkali się w Nowym Jorku i zagrali koncert w tamtejszym klubie The Rock Ridge Saloon.

Duff McKagan, właściwie Michael Andrew McKagan (ur. 5 lutego 1964 w Seattle) – amerykański multiinstrumentalista rockowy, głównie basista znany z gry w zespole Guns N’ Roses. Był ponadto członkiem zespołów The Fartz, 10 Minute Warning, Neurotic Outsiders, Velvet Revolver, The Gentlemen i Jane’s Addiction. Jako muzyk koncertowy współpracował z grupą Alice in ChainsIron Maiden – heavymetalowy (reprezentujący New Wave of British Heavy Metal) zespół z Londynu, założony 25 grudnia 1975 roku, uważany za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Liderem grupy jest basista Steve Harris. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, średniowieczne narzędzie tortur.

Od października 1995 do maja 1997 Robin zagrał 500 koncertów z Cirque Du Soleil. Na jednym z tych koncertów obecni byli Matt Sorum i Axl Rose z Guns N' Roses. Niedługo później Rose będąc pod wrażeniem gry Fincka zaproponował mu stanowisko gitarzysty prowadzącego w swoim zespole. W maju 1997 rozpoczął w studio pracę nad materiałem na płytę Chinese Democracy. 1 sierpnia 1999 gdy wygasł dwuletni kontrakt podpisany z Axlem Rose, Finck na krótko opuścił Guns N' Roses i wrócił do Nine Inch Nails, koncertując z zespołem od listopada 1999 do lipca 2000 roku.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Josh Freese (ur. 25 grudnia 1972 w Orlando, Floryda w USA) – amerykański perkusista punkowy i rockowy. Wychowany w Kalifornii, w rodzinie muzyków (ojciec dyrygent, matka pianistka), w wieku 7 lat zaczął grać na perkusji. Już jako 12-latek rozpoczął profesjonalną karierę, a w wieku 15 lat zaczął jeździć w trasy koncertowe i nagrywać płyty.

W październiku 2000 Robin był już z powrotem w GN'R i wyruszył 1 stycznia 2001 w trasę, która zakończyła się w grudniu 2002.

3 września 2001 Robin zagrał na koncercie charytatywnym (Rick Rubin's House) na rzecz pomocy bezdomnym dzieciom w podejmowaniu przez nie edukacji.

W 2003 roku Finck dołączył do wzorowanej na Cirque Du Soleil grupy LedZAerial założonej przez Judith Flex. Finck występował z tym zespołem od kwietnia 2003 do 28 lutego 2006.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Charlie Clouser, właściwie Charles Alexander Clouser (ur. 28 czerwca 1963 w Hanover, New Hampshire w USA) – amerykański muzyk grający głównie na instrumentach klawiszowych. Zajmuje się również programowaniem, inżynierią dźwięku i remiksami (m.in. takich artystów jak Nine Inch Nails, Marilyn Manson, White Zombie, Killing Joke, Prong i in.).

W marcu 2006 Axl Rose zebrał na nowo zespół i w maju rozpoczęła się światowa trasa koncertowa Chinese Democracy 2.0, która trwała do grudnia 2007.

W 2008 Finck opuścił Guns N' Roses i ponownie dołączył do Nine Inch Nails, z którym 25 lipca tego roku, wyruszył na trasę koncertową po obu Amerykach.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Guns N' Roses

Chris A. Vrenna (ur. 23 lutego 1967 w Erie w stanie Pensylwania) – amerykański muzyk, producent muzyczny, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista.Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.
 • Chinese Democracy (21.11.2008)
 • Soundtracks

 • Big Daddy – (Sweet Child O' Mine) (17.06.1999)
 • End Of Days – (Oh My God) (9.11.1999)
 • Ghosts Of Mars – (Love Siege, Fight Train, Power Station, Ghost Poppin) (18.09.2001)
 • Nine Inch Nails

 • Further Down The Spiral – (The Art Of self Destruction, part One) (1.06.1995)
 • Closure VHS (24.11.1997)
 • And All That Could Have Been CD/DVD (22.01.2002)
 • Still – (The Day The World Went Away) (22.01.2002)
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Danny Lohner, właśc. Daniel Patrick Lohner (ur. 13 grudnia 1970 w Corpus Christi w stanie Teksas, USA) – amerykański industrialny muzyk; multiinstrumentalista (gitara basowa, gitara, instrumenty klawiszowe), producent, programista i kompozytor.Pino Palladino (ur. 17 października 1957 w Cardiff, Wielkiej Brytanii) – brytyjski basista pochodzenia włoskiego. Palladino początkowo grał rock, blues i R&B, w latach 80. stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych muzyków sesyjnych grając na basie bezprogowym. Był członkiem wielu zespołów muzycznych, aktualnie występuje z John Mayer Trio i The Who.
  Warto wiedzieć że... beta

  Jerome Dillon (ur. 16 lipca 1969 w Columbus, Ohio w USA) – amerykański perkusista, w latach 1999-2005 członek zespołu Nine Inch Nails.
  Heroin – czternasty studyjny album amerykańskiego rapera Z-Ro wydany 22 czerwca 2010 roku nakładem wytwórni Rap-A-Lot. Gościnnie na albumie występują Paul Wall, Chamillionaire, Lil Flip, Billy Cook, Chris Ward, Mya i Mike D.
  Closure – wydany w 1997 roku box set zawierający dwie kasety VHS z teledyskami i fragmentami koncertów Nine Inch Nails. Zapowiadana na 2004 rok reedycja DVD przez Interscope Records, zawierająca dodatkowy materiał, nie została dotąd wydana.
  Richard Patrick (ur. 10 maja 1968 w Bay Village w stanie Ohio) – amerykański muzyk rockowy, współzałożyciel i wokalista zespołu Filter. Przez krótki czas grał z Trentem Reznorem w Nine Inch Nails. W 2006 roku założył zespół Army of Anyone.
  DJ Ashba, właśc. Darren Jay Ashba (ur. 10 listopada 1972 w Monticello) – amerykański gitarzysta, głównie znany jako członek hardrockowego zespołu Guns N’ Roses oraz zespołu Sixx:A.M.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Tommy Stinson (ur. 6 października 1966 w Minneapolis) – jeden z członków i założycieli alternatywnego zespołu lat 80. The Replacements. Kiedy do nich dołączył miał dopiero 12 lat. Stinson grał w tym zespole na basie aż do ich rozpadu w 1991 roku. Po tym wydarzeniu założył zespół Bash & Pop, który jednak nie grał zbyt długo, a potem Perfect, którego album pt. "Seven Days A Week" nie został wydany z powodu problemów z wytwórnią płytową.

  Reklama