Rise Like a Phoenix

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rise Like a Phoenixsingel Conchity Wurst, wydany 18 marca 2014 roku nakładem wytwórni fonograficznej ORF-Enterprise. Po raz pierwszy został na żywo zaprezentowany 21 marca 2014 roku w austriackim telewizyjnym show Dancing Stars.

Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).Nagrody im. Marcela Bezençona - trofea dla najlepszych konkurencyjnych piosenek w finale, które zostały po raz pierwszy rozdane podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2002 w Estonii. Wymyślił je Christer Björkman (reprezentant Szwecji w 1992 roku i obecny Szef Delegacji Szwecji) i Richard Herrey (członek zespołu Herreys, zwycięzca z 1984 roku dla Szwecji), a nazwali je nazwiskiem twórcy corocznego konkursu, Marcela Bezençona.

Singiel wygrał 59. Konkurs Piosenki Eurowizji w 2014 roku i został pierwszą zwycięską propozycją austriackiego wykonawcy w konkursie od 1966 roku. Piosenka otrzymała także Nagrodę Prasową im. Marcela Bezençona, przyznawaną corocznie przez akredytowanych dziennikarzy uczestniczących w imprezie.

Prezentacja piosenki przez Conchitę Wurst

Listy utworów i formaty singla[ | edytuj kod]

Digital download

Irish Recorded Music Association – organizacja non-profit założona w 1997 roku, by kontrolować oraz zarządzać przemysłem muzycznym w Irlandii.Austria uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1957 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się krajowy nadawca publiczny Österreichischer Rundfunk (ORF).
  1. „Rise Like a Phoenix” – 3:01


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tracklisten – duńska lista przebojów, publikowana w każdy czwartek o północy na stronie internetowej hitlisten.nu. Przedstawia 40 najlepiej sprzedających się utworów poprzez legalne music downloads oraz sprzedaż singli na płytach CD lub płytach winylowych. Listę sporządza Nielsen Music Control w imieniu IFPI (International Federation of the Phonographic Industry).
Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
Ultratop 50 singles lub Ultratop 50 – cotygodniowa lista przebojów pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się singli we Flandrii w Belgii, sporządzana i publikowana przez organizację Ultratop. Pierwsza lista została opublikowana 8 kwietnia 1995. Ultratop 50 jest publikowana w języku niderlandzkim, francuskim i angielskim w kilku belgijskich stacjach radiowych oraz w stacji telewizyjnej TMF Flanders.
Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 - 59. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, która zostanie zorganizowana 6, 8 i 10 maja w B&W Hallerne w Kopenhadze przez duńskiego nadawcę publicznego Danmarks Radio (DR), dzięki wygranej reprezentantki Danii - Emmelie de Forest podczas festiwalu w 2013 roku. Będzie to trzeci konkurs zorganizowany przez duńską telewizję Danmarks Radio (DR), po festiwalach w 1964 i 2001 roku.
11. Konkurs Piosenki Eurowizji 1966 odbył się 5 marca 1966 roku w Luksemburgu. Udział wzięło wszystkie 18 krajów, które rywalizowały w 1965.

Reklama