Rejon postawski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rejon postawski (biał. Пастаўскі раён, Pastauski rajon) – rejon w północnej Białorusi, w obwodzie witebskim. Leży na terenie dawnego powiatu dziśnieńskiego.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Komaje (biał. Камаі) – wieś na Białorusi w rejonie postawskim obwodu witebskiego. Położona 16 km na południowy zachód od Postaw i 10 na południe od Hoduciszek.

Geografia[ | edytuj kod]

Rejon postawski ma powierzchnię 2096,44 km². Lasy zajmują powierzchnię 737,12 km², bagna 79,18 km², obiekty wodne 65,22 km².

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Duniłowicze (biał. Дунілавічы) – osiedle typu miejskiego na Białorusi w obwodzie witebskim w rejonie postawskim.
Jerzewo (błr. Ярэва, Jarewa; ros. Ярево, Jariewo) – wieś na Białorusi, w obwodzie witebskim, w rejonie postawskim. Wchodzi w skład sielsowietu Jerzewo.
Język białoruski (biał. беларуская мова, biełaruskaja mowa) – należy do grupy języków wschodniosłowiańskich. Liczba osób posługujących się tym językiem wynosi około 9 milionów.
Sielsowiet (ros. сельсовет, сельский совет; białorus. сельсавет, сельскi савет; ukr. сільрада, сільська рада) – organ władzy lub jednostka administracyjno-terytorialna w niektórych państwach byłego ZSRR, a w przeszłości – w całym ZSRR.
Kozłowszczyzna (biał. Казлоўшчына także Kozłowsk) – wieś na Białorusi w rejonie postawskim obwodu witebskiego.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama