Redcar and Cleveland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Redcar and Clevelanddystrykt o statusie unitary authority w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 135 177 mieszkańców.

Upleatham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 68 km na północ od miasta York i 345 km na północ od Londynu.New Marske – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 70 km na północ od miasta York i 347 km na północ od Londynu.

Jednostka utworzona została w 1974 roku, do 1988 roku nosząc nazwę Langbaurgh, a w latach 1988-1996 Langbaurgh-on-Tees.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Eston
 • Guisborough
 • Loftus
 • Redcar
 • Saltburn-by-the-Sea
 • Skelton
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Boosbeck, Boulby, Brotton, Carlin How, Charltons, Coatham, Dormanstown, Dunsdale, Easington, Grangetown, Handale, Kilton Thorpe, Kilton, Kirkleatham, Lackenby, Lazenby, Lingdale, Liverton, Liverton Mines, Margrove Park, Marske-by-the-Sea, Moorsholm, New Marske, Newton under Roseberry, Normanby, North Skelton, Ormesby, Pinchinthorpe, Scaling, Skinningrove, South Bank, Stanghow, Upleatham, Warrenby, Westfield, Wilton, Yearby.

  Handale – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 65 km na północ od miasta York i 340 km na północ od Londynu.Wilton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 68 km na północ od miasta York i 346 km na północ od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Population Estimates for UK, England and Wales, Scotland and Northern Ireland - Office for National Statistics, www.ons.gov.uk [dostęp 2017-10-21] (ang.).
  2. Area: Redcar and Cleveland (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-05)].
  Warto wiedzieć że... beta

  Boulby – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 69 km na północ od miasta York i 342 km na północ od Londynu.
  Pinchinthorpe – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 64 km na północ od miasta York i 342 km na północ od Londynu.
  Lackenby – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 68 km na północ od miasta York i 347 km na północ od Londynu.
  Lingdale – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 65 km na północ od miasta York i 341 km na północ od Londynu.
  North Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w północno-wschodniej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, położone nad Morzem Północnym. Hrabstwo zajmuje północną i środkową część historycznego hrabstwa Yorkshire.
  Skelton-in-Cleveland – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Redcar and Cleveland. Leży 68 km na północ od miasta York i 344 km na północ od Londynu.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama