• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ray Donovan  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jon Voight, właśc. Jonathan Vincent Voight (ur. 29 grudnia 1938 w Yonkers) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat Oscara, festiwalu w Cannes, Złotego Globu, a także nagrody krytyków filmowych w Los Angeles i Nowym Jorku za rolę w filmie Powrót do domu (1978), nominowany do Oscara, laureat Złotego Globu i BAFTA za występ w filmie Nocny kowboj (1969). Brooke Smith (ur. 22 maja 1967 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, znana w Polsce głównie z roli w telewizyjnym serialu Chirurdzy jako dr Erica Hahn oraz z roli Catherine Martin z filmu Milczenie owiec.

  Ray Donovanamerykański serial kryminalny wyprodukowany przez Showtime. Premiera serialu telewizyjnego odbyła się 30 czerwca 2013 roku na kanale Showtime. Twórcą serialu jest Ann Biderman.

  W Polsce serial miał swoją premierę 1 sierpnia 2013 roku dostępny w usłudze VOD nSeriale. Serial jest emitowany przez stację HBO Polska od 5 lipca 2014 roku W Polsce emitowany jest także w AXN Black oraz AXN Spin. Oglądanie serialu jest dozwolone dla widzów dorosłych.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Serial traktuje o tytułowym Rayu Donovanie i całej jego rodzinie (trójce jego braci, ojcu, żonie, córce i synu). Rodzina Donovanów pochodzi z Bostonu, skąd w całości przeniosła się do Los Angeles. Ray Donovan zarabia na życie prowadząc firmę, która załatwia znanym i bogatym ludziom sprawy o podłożu obyczajowym lub kryminalnym. On oraz jego współpracownicy uciekają się do szantaży, pobić, wymuszeń, tortur, łapówkarstwa, zastraszeń po to aby skutecznie wykonywać powierzone im zadania. Ray kiedy to jest konieczne ucieka się także do zabójstw. Ojciec Raya – Mickey to zatwardziały kryminalista i morderca. Bracia Raya: Terry i Bunchy prowadzą klub bokserski. Terry z powodu urazu doznanego w walce bokserskiej zmaga się z Parkinsonem, Bunchy zaś z powodu traumy przeżytej w dzieciństwie (molestowanie przez księdza pedofila) ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z kobietami. Czwarty z braci – Daryll, jest owocem związku Mickeya i czarnoskórej Claudette. Daryll jest początkującym bokserem, zapatrzonym w ojca, z którym współprowadzi brudne interesy.

  Austin Don Nichols (ur. 24 kwietnia 1980) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, najbardziej znany z roli Julina Bakera w serialu młodzieżowym One Tree Hill (pol. Pogoda na miłość). Jest znany również z ról w filmach takich jak The Day After Tomorrow oraz Wimbledon.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Ray do sezonu 6 mieszkał w Calabasas wraz ze swoją żoną Abby i dwójką nastoletnich dzieci: Bridget i Conorem. Po śmierci Abby przeprowadził się wraz z córką do Nowego Jorku, podczas gdy Connor zaciągnął się do Marines. Za Rayem do Nowego Jorku przylecieli także jego bracia i ojciec.

  Serial na przestrzeni sezonów ukazuje trudne relacje w rodzinie Donovanów oraz przedstawia kryminalną działalność braci oraz ich ojca.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Leland Jones Orser (ur. 10 sierpnia 1960 roku w San Francisco, w stanie Kalifornia) - amerykański charakterystyczny aktor filmowy i telewizyjny. Zwykle grywa role osobników psychopatycznych i neurotycznych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Elliott Gould, właściwie Elliott Goldstein, (ur. 29 sierpnia 1938 roku w Brooklynie, w stanie Nowy Jork) – amerykański aktor.
  Peter S. Jacobson (ur. 24 marca 1965 roku w Chicago, Illinois, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. W 1987 roku ukończył Uniwersytet Brown w Providence, a w 1991 roku – Juilliard School w Nowym Jorku.
  Choroba Parkinsona (łac. morbus Parkinsoni), dawniej drżączka poraźna (łac. paralysis agitans), PD (od ang. Parkinson’s disease) – samoistna, powoli postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego, należąca do chorób układu pozapiramidowego. Nazwa pochodzi od nazwiska londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który w 1817 roku rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia (jego podłoże anatomiczne i biochemiczne poznano jednak dopiero w latach 60. XX wieku).
  Showtime – amerykańska telewizja emitowana na kilku platformach w różnych państwach, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wystartowała 1 czerwca 1976 w Kalifornii.
  AXN Spin – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony, adresowana do młodzieży.
  James Howard Woods (ur. 18 kwietnia 1947 w Vernal w stanie Utah) – amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy i telewizyjny.
  Ian David McShane (ur. 29 września, 1942 roku w Blackburn, w hrabstwie Lancashire) – angielski aktor reżyser i producent filmowy i telewizyjny, najlepiej znany z pracy w telewizji z serii BBC Lovejoy i nagradzanej Złotym Globem kreacji Ala Swearengena w serialu HBO Deadwood.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.895 sek.