Rambler (portal)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rambler.ru (ros. Рамблер) – jeden z największych rosyjskich portali internetowych, który według Alexa Internet jest 13. najczęściej otwieraną stroną internetową w Rosji. Tę samą nazwę nosiła wyszukiwarka internetowa, która istniała w latach 1996–2011. Uruchomiony w 1996 roku, Rambler.ru szybko uzyskał popularność i 4 razy został uhonorowany „Nagrodą Runetu”. Obecnie wchodzi w skład holdingu Rambler&Co, który jest kierowany przez Aleksandra Mamuta (ros. Александр Мамут).

Alexa Internet – amerykańska spółka kontrolowana przez Amazon.com, prowadząca witrynę Alexa znaną z dostarczania informacji na temat generowanego ruchu do innych stron internetowych. Spółka została założona w 1996 roku, a trzy lata później kontrolę nad nią przejął Amazon.com.Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Rambler.ru Traffic, Demographics and Competitors - Alexa, www.alexa.com [dostęp 2019-01-18].
  2. Zob. stronę Nagroda Rumetu
  3. Сергей Петренко, Сергей Петренко, Рамблер получил Премию Рунета, Searchengines.ru, 31 marca 2011 [dostęp 2019-01-18] (ros.).

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Rambler Media corporate website
  • Reklama