Ralph Macchio

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ralph George Macchio (ur. 4 listopada 1961 w Huntington na Long Island w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny. Największą sławę przyniosły mu role – Daniela LaRusso z serii filmów Karate Kid oraz postać Johnny’ego Cade’a w Wyrzutkach.

Eric Cameron Stoltz (ur. 30 września 1961 roku w Whittier, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

W listopadzie 2008 telewizja VH1 umieściła go na 80. miejscu listy stu największych nastoletnich gwiazd.

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Huntington na Long Island w Nowym Jorku. Jego matka, Rosalia Desantis, pochodzi z Włoch, jej rodzice pochodzili z Prowincji Avellino w Kampanii we Włoszech. Jego ojciec, Ralph Macchio, jest pochodzenia w połowie włoskiego i greckiego. Ma również korzenie w Neapolu.

Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.Emilio Estevez (ur. 12 maja 1962 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser, scenarzysta i aktor. Najstarszy syn Martina Sheena i brat Charliego Sheena.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

C. Thomas Howell, właściwie Christopher Thomas Howell (ur. 7 grudnia 1966 w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, także producent filmowy, scenarzysta i reżyser.
Neapol (wł. Napoli, j. neapolitański Nàpule, łac. Neapolis z gr. he nea polis, dosł. nowe miasto) – miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, którego jest stolicą, a także ośrodkiem administracyjnym prowincji Neapol. Założony przez Greków jako Partenope.
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Ian Wolfe (ur. 4 listopada 1896; zm. 23 stycznia 1992) - amerykański aktor, wystąpił w około 400 filmach. Do 1934 roku pracował w teatrze. Następnie zaczął występować w telewizji jako aktor charakterystyczny. Jego kariera trwała wiele dekad. Ostatni występ miał miejsce w 1990 roku.
Karate Kid III (ang. The Karate Kid Part III) – amerykański film obyczajowy z 1989 roku w reżyserii Johna G. Avildsena, będący trzecią częścią serii filmów Karate Kid.
Karate Kid II (ang. The Karate Kid Part II) – amerykański film obyczajowy z 1986 roku w reżyserii Johna G. Avildsena, będący drugą częścią serii filmów Karate Kid.
Marisa Tomei (ur. 4 grudnia 1964 w Nowym Jorku) − amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Zdobywczyni Oscara za rolę drugoplanową w filmie Mój kuzyn Vinny.

Reklama