Radio PM

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radio PM (Power Music FM) – lokalna rozgłośnia radiowa o niewielkim zasięgu z siedzibą w Kwidzynie, nadająca od czerwca 1995 r. do maja 2002 r. na częstotliwości 94,8 MHz i od października 2003 r. do grudnia 2004 r. na częstotliwości 88,6 MHz.

Susz (niem. Rosenberg in Westpreußen) – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim, nad Jeziorem Suskim na trasie linii kolejowej Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny. Przez miasto przebiegają dwie drogi wojewódzkie: nr 515 i nr 521. Miejscowość jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Susz. W Suszu mieszka 5733 osób (stan na 30 czerwca 2012 roku).Nowe (niem. Neuenburg) – miasto w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nowe. Według danych z 30 czerwca 2009 roku, miasto miało 6104 mieszkańców.

Redaktorem naczelnym stacji był Leszek Teofilak. Oficjalnym nadawcą było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „INTER PM” Sp. z o.o..

W radiu można było słuchać informacji z regionu Dolnego Powiśla. Program docierał m.in. do Kwidzyna, Grudziądza, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Tczewa, Gniewu, Łasina, Prabut, Susza, Sztumu i Nowego.

Po trwającej blisko półtora roku przerwie w emisji programu, dnia 26 kwietnia 2006 roku KRRiT ostatecznie cofnęła stacji koncesję na nadawanie programu.

Herc (Hz) – jednostka miary częstotliwości w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) i w wielu innych, np. CGS, MKS i MKSA. Definiuje się ją jako liczbę cykli na sekundę.Kwidzyn (łac. Quedin/Insula Sanctae Mariae, niem. Marienwerder) – miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim, położone nad rzeką Liwą, prawym dopływem Nogatu, 5 km od Wisły, siedziba władz powiatu.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Radio PM Kwidzyn - zakładka "O nas" (pol.). [dostęp 2010-07-06].
  2. UCHWAŁA Nr 203/2006 z dnia 26 kwietnia 2006 roku (pol.). KRRiT. [dostęp 2009-08-02].
  3. Kwidzyn: Radio PM - reaktywacja (pol.). RadioPolska.pl, 2003-10-04. [dostęp 2010-03-30].
  4. Kwidzyn: PM bez koncesji (pol.). MediaFM.net, 2006-04-29. [dostęp 2009-08-02].
Prabuty (niem. Riesenburg) – miasto we wschodniej części województwa pomorskiego w powiecie kwidzyńskim, nad jeziorem Liwieniec. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Prabuty. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. elbląskiego.Starogard Gdański (kaszb. Starogarda, niem. Preußisch Stargard) – miasto i gmina w województwie pomorskim, siedziba powiatu starogardzkiego oraz gminy Starogard Gdański. Miasto leży nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, jest stolicą i centrum nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie, a także jednym z najstarszych miast na Pomorzu.
Warto wiedzieć że... beta

Sztum (niem. Stuhm) – miasto w północnej Polsce, w woj. pomorskim, w powiecie sztumskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sztum. Położone nad jeziorami: Zajezierskim i Barlewickim (dawniej tworzyły jedno Jezioro Białe), przy drodze krajowej nr 55 (Kwidzyn–Malbork).
Koncesja – akt administracyjny wydawany przez organ koncesyjny. Akt ten upoważnia koncesjonariusza do prowadzenia ściśle określonej działalności gospodarczej. Koncesjonowanie wprowadza się w przypadku działalności, które mają szczególne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo państwa lub obywateli albo inny ważny interes publiczny.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT lub KRRiTV) – organ państwowy, który według Konstytucji (art. 213 – 215) ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
Gniew (kasz. Gniéw, niem. Mewe) – miasto w woj. pomorskim, przy ujściu Wierzycy do Wisły, w powiecie tczewskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gniew. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. gdańskiego.

Reklama