Radford Semele

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radford Semelewieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 7 km na wschód od miasta Warwick i 128 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2034 mieszkańców.

Office for National Statistics (w skrócie ONS) – brytyjski organ administracji rządowej zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych z zakresu gospodarki i demografii na poziomie narodowym, regionalnym i lokalnym. Co dziesięć lat urząd przeprowadza spis ludności w Anglii i Walii. Jest organem UK Statistics Authority, odpowiadającym bezpośrednio przed parlamentem.Warwickshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie West Midlands. Stolicą hrabstwa jest Warwick. Powierzchnia hrabstwa wynosi 1975 km² powierzchni, a liczba ludności – 543 800.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. 2001 Census: Key Statistics: Parish Headcounts: Area: Radford Semele CP (Parish) (ang.). W: Neighbourhood Statistics [on-line]. Office for National Statistics. [dostęp 2008-07-13].
  2. Radford Semele na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
Reklama