RTON Kisielice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

RTON KisieliceRadiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Kisielice z masztem o wysokości 300 m i antenie o wys. 20 m, zbudowany w 2001 przez Mostostal Zabrze. Usytuowany we wsi Limża na południowym zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego, kilka kilometrów od Kisielic. Właścicielem masztu jest firma EmiTel. Ośrodek (jako jedyny w Polsce) nadaje aż trzy wersje programu regionalnego TVP3.

EmiTel Sp. z o.o. – wiodący w Polsce operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczący także inne usługi telekomunikacyjne. Realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych.Limża (niem. Limbsee) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim, w gminie Kisielice.

Parametry[ | edytuj kod]

 • Wysokość zawieszenia systemów antenowych: Radio: 250, TV: 310 m n.p.t.


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kisielice (niem. Freystadt in Westpreußen) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim, położone nad Gardeją, na Pojezierzu Iławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kisielice. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. elbląskiego. Przez miasto przechodzi droga krajowa nr 16.
  Mostostal Zabrze S.A. – polskie przedsiębiorstwo budowlane z siedzibą w Zabrzu, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wraz z 5 spółkami zależnymi zajmuje się realizacją obiektów budowlanych, podwykonawstwem robót specjalistycznych, produkcją konstrukcji i materiałów budowlanych oraz usługami transportowymi.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Województwo warmińsko-mazurskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju. Siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Olsztyn. Obejmuje obszar 24 173,47 km², a w 2012 r. miało 1,45 mln mieszkańców.
  Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy – jest stacją nadawczą fal radiowych i telewizyjnych o mocy nie przekraczającej 2 kW. Nazwy tej używa się najczęściej w skrócie RTON dodając nazwę najbliższej miejscowości np. RTON Żórawina.
  Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce – system nadawania cyfrowego sygnału telewizyjnego na terenie Polski, zgodnego z międzynarodowym standardem DVB-T.

  Reklama