Quiz Show

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Quiz Show – amerykański dramat z 1994 roku w reżyserii Roberta Redforda.

David Paul Scofield (ur. 21 stycznia 1922 w Birmingham, zm. 19 marca 2008 w Sussex) – angielski aktor uważany za "najlepszego odtwórcę ról szekspirowskich". Posiadał charakterystyczny głos, wielokrotny zdobywca najwyższych nagród aktorskich włącznie z Nagrodą Akademii Filmowej. Odznaczony CH i CBE Trzykrotnie odmówił przyjęcia tytułu szlacheckiego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Fabuła[ | edytuj kod]

Film opowiada autentyczną historię medialnego skandalu, który wydarzył się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych.

Herbie Stempel z łatwością wygrywa w kolejnych odcinkach teleturnieju "Dwadzieścia jeden" (ang. Twenty One). W pewnym momencie oglądalność zaczyna spadać, więc Stemple zostaje skłoniony do podłożenia się. Czyni to, po obietnicy, że pozostawią go w telewizji. Podczas teleturnieju, w trakcie potyczki z Charlesem Van Dorenem, mającym być nową twarzą programu, nie odpowiada na proste pytanie i przegrywa.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Charles Lincoln Van Doren (ur. 12 lutego 1926, Nowy Jork) – amerykański intelektualista, pisarz i wydawca. Syn zdobywcy Nagrody Pulitzera, poety, krytyka literackiego i pisarza Marka Van Dorena i znanej pisarki, Doroty Van Doren.

Stacja jednak nie daje miejsca Stempelowi w obiecanym programie, a ten straciwszy swoje pieniądze u bukmachera i widzący panoszącego się bez skrupułów Van Dorena, wstępuje na drogę prawną przeciwko telewizji.

Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie zaczął interesować się nią młody prawnik, Dick Goodwin.

John Turturro (ur. 28 lutego 1957 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent filmowy, scenarzysta.Hank Albert Azaria (ur. 25 kwietnia 1964 w Forest Hills, Queens, Nowy Jork, USA) – amerykański aktor, czterokrotny laureat Nagrody Emmy, w tym trzykrotnie za dubbing do serialu animowanego Simpsonowie.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Złote Globy za rok 1994 przyznano 21 stycznia 1995 r. w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles. Nagrodę im. Cecila DeMille za całokształt twórczości otrzymała Sophia Loren.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
48. ceremonia rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych Najwięcej statuetek (4) otrzymał film Cztery wesela i pogrzeb.
Rob Morrow (ur. 21 września 1962 r. w New Rochelle w stanie Nowy Jork) - amerykański aktor. Najbardziej znany dzięki roli dr. Joela Fleischmana, nowojorskiego lekarza zmuszonego do wyjazdu na Alaskę, w serialu "Przystanek Alaska".
Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.

Reklama