Quillan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Quillan – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Oksytania, w departamencie Aude. 1 stycznia 2016 roku połączono dwie wcześniejsze gminy: Quillan oraz Brenac. Siedzibą gminy została miejscowość Quillan, a nowa gmina przyjęła jej nazwę. W 2013 roku populacja Quillan wynosiła 3372 mieszkańców. Przez gminę przepływa rzeka Aude.

Aude - francuski departament położony w regionie Langwedocja-Roussillon-Midi-Pireneje. Departament oznaczony jest liczbą 11.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Zabytki[ | edytuj kod]

Zabytki w miejscowości posiadające status Monument historique:

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
 • zamek w Quillan (château de Quillan)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Atlas Routier France 2014. Michelin, s. 337. ISBN 978-2-06-719261-4. (fr.)
  2. Recueil des Actes Administratif (fr.). aude.gouv.fr. [dostęp 17 listopada 2016].
  3. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 17 listopada 2016].
  4. Fiche cours d'eau – L'Aude (Y1--0200) (fr.). SANDRE. [dostęp 19 października 2015].
  5. Monuments historiques de l'Aude (fr.). culture.gouv.fr. [dostęp 17 października 2015].
  Monument historique – zabytek sklasyfikowany jako szczególnie cenny dla narodowego dziedzictwa we Francji. Jest to forma ochrony zabytków, która może odnosić się do budynku, jego określonej części, zespołu budynków, ogrodu, mostu lub innych konstrukcji, ze względu na ich znaczenie architektoniczne i historyczne dla Francji. Ochrona ta może obejmować zabytki publiczne jak i prywatne, może też dotyczyć obiektów ruchomych.Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Brenac – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Oksytania, w departamencie Aude. W dniu 1 stycznia 2016 roku z połączenia dwóch ówczesnych gmin – Quillan oraz Brenac – powstała nowa gmina Quillan. W 2013 roku populacja Brenac wynosiła 218 mieszkańców.

  Reklama