Puszcza Korabiewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puszcza Korabiewska – obszar leśny na terenie gminy Puszcza Mariańska w województwie mazowieckim, wchodzący w skład Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W obrębie Puszczy Korabiewskiej leży rezerwat przyrody Puszcza Mariańska.

Puszcza Wiskicka - kompleks leśny na zachód od Żyrardowa, na terenie gminy Wiskitki i częściowo w granicach administracyjnych miasta Żyrardów w województwie mazowieckim.Puszcza Jaktorowska – kompleks leśny w województwie mazowieckim, na południowy zachód od Żyrardowa i północ od Radziejowic, nad rzeką Pisią, złożony głównie z borów sosnowych, dębowych i nielicznych brzozowych. Obecnie mocno zniszczony na skutek rabunkowej eksploatacji.

W średniowieczu Puszcza Korabiewska tworzyła zwarty kompleks leśny wraz z pobliskimi puszczami – Bolimowską, Wiskicką i Jaktorowską, sięgający aż do Puszczy Kampinoskiej.

Puszcza Bolimowska – kompleks leśny na Równinie Łowicko-Błońskiej, w dorzeczach Suchej, Rawki i Pisi o powierzchni ok. 180 km².Rezerwat przyrody Puszcza Mariańska – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Puszcza Mariańska w województwie mazowieckim. Rezerwat leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i stanowi część obszaru leśnego Puszczy Korabiewskiej.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Powiat żyrardowski. Mapa turystyczno-krajoznawcza, Agencja REGRAF
  • Aleksander Grzegorz Turczyk, Z dziejów Puszczy Mariańskiej [ostatni dostęp: 16.09.2010]
  • Reklama