Przygody Tintina (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przygody Tintina (ang. The Adventures of Tintin) – belgijsko-amerykański film animowany w technologii trójwymiarowej stworzony na podstawie serii komiksów o Tintinie autorstwa Hergé, a w szczególności na wątkach z albumów Tajemnica jednorożca, Krab o złotych szczypcach i Skarb Szkarłatnego Rackhama. Pierwszy obraz animowany wyreżyserowany przez Stevena Spielberga.

Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Jamie Bell (ur. 14 marca 1986 w Billingham, Stockton on Tees) - brytyjski aktor. Znany z ról w filmach Billy Elliot i King Kong.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Młody, ciekawy świata podróżnik i reporter Tintin oraz jego wierny pies Snowy (dos. Śnieżek, w polskiej wersji – Miluś, w komiksie – Milou) przez przypadek odkrywają model statku, który, jak się okazuje, skrywa w sobie wielką tajemnicę. Zafascynowany starożytną zagadką spisaną na kawałku pergaminu zamieszczonym wewnątrz modelu Tintin próbuje znaleźć klucz do jej rozwikłania.

Andrew C. G. "Andy" Serkis (ur. 20 kwietnia 1964 w Londynie) – brytyjski aktor, znany głównie z roli Golluma z trylogii filmowej Władca Pierścieni i Hobbita .Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Na jego drodze staje jednak Ivan Ivanovitch Sakharine, diaboliczny czarny charakter, który jest przekonany o tym, że Tintin wszedł w posiadanie bezcennego skarbu związanego z osobą pirata zwanego Rackham Czerwony.

Z pomocą wiernego Snowy'ego, marudnego Kapitana Haddocka (Baryłka) oraz roztargnionych detektywów Thompsona i Thomsona (Tajniak i Jawniak), Tintin postanawia wyruszyć na wyprawę, której celem jest znalezienie miejsca spoczynku wraku statku o nazwie The Unicorn (Jednorożec), w którym może skrywać się ogromny skarb.

Tintin to główny bohater komiksu Przygody Tintina (fr. Les aventures de Tintin), powołany do życia 10 stycznia 1929 roku przez belgijskiego pisarza - artystę Hergé. Pierwszy album, opowiadający o przygodach Tintina nosił tytuł Tintin w kraju Sowietów (fr. Tintin au pays des Soviets).Start International Polska – polskie studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb telewizji, radia, reklam, gier oraz produkcji filmowych. Start International dysponuje łącznie sześcioma studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe światowe normy oraz kilkoma pomieszczeniami technicznymi. Przedsiębiorstwo istnieje od 1995 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 36.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tomasz Grochoczyński (ur. 26 marca 1948 w Otwocku) - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W 1970 roku, ukończył PWST w Warszawie. 19 listopada tego samego roku, zadebiutował w teatrze.
Olga Bończyk z domu Bocek (ur. 16 stycznia 1968 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, Roma, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatr impresaryjny Ale! Teatr i Teatr Capitol w Warszawie.
Simon Pegg, właśc. Simon John Beckingham (ur. 14 lutego 1970 w Gloucester w Anglii) – brytyjski aktor, komik, scenarzysta, producent filmowy oraz reżyser.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Dariusz Błażejewski, (ur. 3 sierpnia 1967 w Szczecinie) – polski aktor teatralny i dubbingowy, rzadko występujący w filmie. Reżyser dubbingu. W 1993 roku ukończył studia na krakowskiej PWST.
Katarzyna Wojsz (ur. 5 grudnia 1971 r. w Warszawie) – dialogistka, autorka polskich wersji językowych do filmów i seriali.
Nicholas John „Nick” Frost (ur. 28 marca 1972 w Londynie) – brytyjski aktor, komik i scenarzysta. Występował w serialu telewizyjnym Spaced oraz w filmie Wysyp żywych trupów, gdzie występował razem z Simonem Peggiem. Inne jego rozpoznawalne role to te w Hot Fuzz – Ostre psy oraz To już jest koniec – serial oraz wszystkie trzy filmy były reżyserowane przez przyjaciela obu komików – Edgara Wrighta.

Reklama