• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prowincje Indonezji  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Kecamatan - jednostka podziału administracyjnego w Indonezji; o szczebel niższa od kabupaten i kota. W Polsce odpowiednikiem kecamatan jest gmina.Wyspy Riau (indonez. Kepulauan Riau, potocznie Kepri) – prowincja w Indonezji, obejmująca kilka archipelagów na Morzu Południowochińskim. Powierzchnia 21992 km²; 832 tys. mieszkańców (2005); stolica Tanjungpinang.
  Mapa administracyjna Indonezji

  Indonezja dzieli się na 34 prowincje (w tym trzy okręgi specjalne: Aceh, Dżakarta i Jogyakarta).

  Prowincje dzielą się na kabupateny (ang. regencies) i kota (ang. cities). Kabupateny dzielą się na kecamatany (ang. districts). Kecamatan obejmuje przeciętnie 20 wiosek administracyjnych, określanych jako desa lub kelurahan. W Sumatrze Zachodniej kecamatany dzielą się na większe niż desa jednostki zwane nagari.

  Prowincje[ | edytuj kod]

  Źródło: citypopulation.de

  Borneo Zachodnie (indonez. Kalimantan Barat) - prowincja w Indonezji w zachodniej części wyspy Borneo. Powierzchnia 146760 km²; 4573 tys. mieszkańców (2005); stolica Pontianak. Dzieli się na 2 okręgi miejskie i 10 dystryktów.Podział administracyjny (podział terytorialny) – podział terytorium państwa na mniejsze obszary, którego celem jest m.in. usprawnienie realizacji zadań przez organy administracji publicznej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jawa Środkowa (indonez. Jawa Tengah) − prowincja w Indonezji w centralnej części Jawy. Powierzchnia 32549 km²; 32513 tys. mieszkańców (2005); stolica Semarang.
  Celebes Środkowy (indonez. Sulawesi Tengah) - prowincja w Indonezji na wyspie Celebes. Powierzchnia 69726 km²; 2566 tys. mieszkańców (2006); stolica Palu.
  Małe Wyspy Sundajskie Wschodnie (indonez. Nusa Tenggara Timur) – prowincja w Indonezji obejmująca wschodnią część archipelagu Małe Wyspy Sundajskie (granicę stanowi cieśnina Sape).
  Borneo – wyspa w Azji Południowo-Wschodniej, jedna z Wielkich Wysp Sundajskich. Największa wyspa Archipelagu Malajskiego i Azji, trzecia pod względem wielkości na świecie po Grenlandii i Nowej Gwinei.
  Okręg specjalny Dżakarta (indonez. Daerah Khusus Ibukota Jakarta) - okręg w Indonezji o statusie równym prowincji. Powierzchnia 661.42 km²; 8557 tys. mieszkańców (2006). Dzieli się na 5 okręgów miejskich i 1 dystrykt.
  Małe Wyspy Sundajskie, Nusa Tenggara – archipelag stanowiący część Archipelagu Malajskiego. Położony jest w południowo-wschodniej Azji na wschód od wyspy Jawy.
  Borneo Południowe (indonez. Kalimantan Selatan) - prowincja w Indonezji w południowej części wyspy Borneo. Powierzchnia 37660 km²; 3196 tys. mieszkańców (2005); stolica Banjarmasin. Najmniejsza i zarazem najgęściej zaludniona prowincja Kalimantanu. Dzieli się na 2 okręgi miejskie i 11 dystryktów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.927 sek.