• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prowincja Ang Thong

  Przeczytaj także...
  Tajlandia dzieli się administracyjnie na sześć regionów (Centralny, Zachodni, Wschodni, Północny, Północno-Wschodni i Południowy) i 76 prowincji (taj. จังหวัด, czangwadów).Lop Buri (ลพบุรี) jest jedną z centralnych prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Phetchabun, Chaiyaphum, Nakhon Ratchasima, Saraburi, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Ang Thong, Sing Buri i Nakhon Sawan.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Ang Thong (taj. อ่างทอง) – jedna z centralnych prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Sing Buri, Lopburi, Ayutthaya i Suphanburi. Dzieli się na siedem dystryktów.

  Ayutthaya (pełna nazwa Phra Nakhon Si Ayutthaya (พระนครศรีอยุธยา) jest jedną z centralnych prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Ang Thong, Lop Buri, Saraburi, Pathum Thanii, Nonthaburi, Nakhon Pathom i Suphan Buri.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Thailand Provinces (ang.). statoids.com. [dostęp 2015-04-30].
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Suphan Buri (สุพรรณบุรี) jest jedną z centralnych prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Uthai Thani, Chainat, Sing Buri, Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Nakhon Pathom i Kanchanaburi.
  Warto wiedzieć że... beta

  Język tajski, syjamski – język z rodziny języków dajskich, oficjalny język Tajlandii, używany jako pierwszy język jedynie w centralnej części Tajlandii (wokół Bangkoku). Na północy, południu oraz w regionie północno-wschodnim mówi się odrębnymi językami tajskimi.
  Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Sing Buri (สิงห์บุรี) jest jedną z centralnych prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Nakhon Sawan, Lop Buri, Ang Thong, Suphan Buri i Chai Nat.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.769 sek.