• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pro Dance  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Music Ton – polska firma fonograficzna, powstała w 1999. Dyrektorem wytwórni został Wacław Wróbel, który poprzednio założył wraz z członkami zespołu Top One firmę Pro Dance. Do Music Tonu należeli ci sami artyści, co do poprzedniej wytwórni. Firma zakończyła działalność w 2001 roku z powodu coraz mniejszego zainteresowania muzyką disco polo oraz bankructwa wytwórni.The Best of Top One 1989–1999 – dwunasty album zespołu Top One wydany przez wytwórnię Pro Dance w 1999 roku. Album zawiera 12 utworów.
  Wydawnictwa[ | edytuj kod]
 • Początkowe wydawnictwa Pro Dance opatrzone były logiem: Top One Pro Dance. Ostatnim wydawnictwem opatrzonym tym logiem była składanka Hau! Hau! vol. 1.
 • Kasety Scena Country vol. 1 i vol. 4 posiadają te same numery katalogowe, co Lody na patyku – piaskowe przeboje i Fun-Tastic Jesteś blisko mnie.
 • Album Scena Country vol. 4 posiada na okładce nadruk Pro Dance, lecz na kasecie i hologramie widnieje już logo Music Ton. Była to jednocześnie pierwsza kaseta wydana nakładem tejże firmy.
 • Polska grupa muzyki dance – New Ace w lutym 1996 roku podpisała umowę o współpracy z firmą Pro Dance na okres 3 lat. Z powodu zawirowań w firmie zespół stracił czas, a przygotowany materiał odłożył na półkę.
 • Dystrybucją wydawnictw Pro Dance zajmowała się także firma fonograficzno-handlowa S.T.D. z Warszawy.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Nagrywał jako Calabash.
  2. Nie żyje Daniel Osafo Oware | Disco-Polo.info, www.disco-polo.info [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  3. Później istniał inny zespół muzyczny o tej samej nazwie, nagrywający dla FFH STD
  25 sierpnia jest 237. (w latach przestępnych 238.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 128 dni. Kaseta magnetofonowa (CC lub z ang. Compact Cassette – kaseta kompaktowa) to kaseta przeznaczona do magnetofonów kasetowych opracowana przez firmę Philips w 1963 roku. Służy również jako nośnik do przechowywania danych.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Shazza, właściwie Magdalena Pańkowska (ur. 29 maja 1967 w Pruszkowie) – polska piosenkarka, niegdyś przedstawicielka nurtu disco polo, a obecnie dance, kompozytorka i aktorka. Znana z takich przebojów jak "Baiao Bongo", "Bierz co chcesz", "Egipskie noce" i "Tak bardzo zakochani". Zdobywczyni czterech złotych płyt i dwóch platynowych, sprzedała w Polsce ponad pół miliona albumów.
  Freedom – dziesiąty album zespołu Top One wydany przez wytwórnię Pro Dance w 1995 roku. Album zawiera 11 utworów.
  Najlepsze z najlepszych. Przeboje 1993 - 1999 – kompilacyjny album Shazzy z 1999 roku wydany nakładem Pro Dance. Album zawierał największe przeboje piosenkarki w nowych wersjach. Książeczka albumu została bogato ilustrowana ponad trzydziestoma prywatnymi zdjęciami Shazzy.
  Cezary Makiewicz (ur. 28 kwietnia 1963 roku w Węgorzewie) – jeden z twórców i wykonawców muzyki americana w Polsce. Znany jako autor tekstu i muzyki utworu „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, która jest nieoficjalnym hymnem pikniku. Mieszka w Olsztynie.Honorowy obywatel miasta Mrągowo.
  Historia pewnej miłości– siódmy studyjny album Shazzy wydanej w 1998 roku. Płyta była zwrotem ku stylistyce dance.
  Michał Lonstar, właściwie Michał Łuszczyński (ur. 21 listopada 1948 w Warszawie) – jeden z najpopularniejszych w Polsce piosenkarzy muzyki country, gitarzysta, kompozytor, filmoznawca, tłumacz symultaniczny oraz tłumacz list dialogowych, autor polskojęzycznych i anglojęzycznych tekstów piosenek, producent własnych projektów muzycznych, projektant okładek płyt i plakatów o tematyce muzycznej, także grafik, akwarelista, publicysta, a z wykształcenia architekt.
  Marcin Kiljan, pseud. K. Martin, Anthony Moon (ur. 21 stycznia 1970) – polski wokalista i kompozytor, producent muzyki dance.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.867 sek.