Prince of Persia: Zapomniane piaski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2010 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Prince of Persia – platformowa zręcznościowa gra komputerowa wydana w roku 1989 przez firmę Brøderbund Software. Pierwotnie wydana została na komputery Apple II, niedługo później ukazały się wersje sportowane m.in. na platformy Amiga, Atari ST, PC, a także na platformy konsolowe. Pomysłodawcą i autorem grafiki oraz samego kodu gry jest Jordan Mechner.

Prince of Persia: Zapomniane piaski (ang. Prince of Persia: The Forgotten Sands) – przygodowa gra akcji stworzona przez Ubisoft. Wersja na konsole ukazała się 18 maja 2010 roku, a na platformę Microsoft Windows 12 czerwca 2010 roku. Fabuła tej części gry powraca do uniwersum trylogii Piasków Czasu.

Fabuła[ | edytuj kod]

Gra jest interquelem, jako że jej akcja rozgrywa się między Piaskami czasu, a Duszą wojownika. Książę odwiedza królestwo swojego brata, Malika. Na miejscu okazuje się, że znajduje się ono pod oblężeniem wrogiej armii. Malik podejmuje decyzję, by wykorzystać starożytną armię do uratowania swojego królestwa. Wbrew jego oczekowaniom okazuje się, że nie jest w stanie kontrolować przywołanych wojowników, którzy zamieniają wszystkie żyjące istoty w piaskowe posągi. Zadaniem Księcia jest powstrzymanie armii i uratowanie królestwa swojego brata. W tym zadaniu pomoże mu Razia, tajemnicza postać będąca strażnikiem medalionu.

Interquel – dzieło (książka, film, serial, gra komputerowa itp.) przedstawiające wydarzenia, które wydarzyły się pomiędzy poprzednimi kompletnymi dziełami.Przygodowe gry akcji lub gry przygodowo-zręcznościowe (z ang. action adventure) to gry komputerowe i wideo, które łączą elementy gatunków gier przygodowych z różnymi elementami gier akcji. Pierwszą znaną grą tego gatunku jest wydana na Atari 2600 gra Adventure (1978), chociaż często za twórcę tego gatunku uznaje się koncern Nintendo wydaniem The Legend of Zelda (1986). Wraz ze spadkiem popularności gier przygodowych, przygodowe gry akcji zyskały większą sławę. Efektem ubocznym jest fakt, że czasem przygodowe gry akcji przez graczy konsolowych nazywane są po prostu grami przygodowymi.

Wydarzenia zawarte w grze mają miejsce kilka miesięcy po Piaskach czasu.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama