Prehistorik 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prehistorik 2 – kontynuacja zręcznościowej gry komputerowej Prehistorik, wydana w roku 1993 przez firmę Titus Interactive.

Titus Interactive, wcześniej Titus Software – francuska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją gier komputerowych. Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 1993 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

Fabuła[ | edytuj kod]

Podobnie jak w poprzedniej części, w grze Prehistorik 2 gracz wciela się w jaskiniowca, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. W porównaniu z pierwszą częścią znacznie poprawiono grafikę, jak również dodano wiele nowych, humorystycznych akcentów podczas gry.

Game Boy (jap. ゲーム ボーイ) – seria przenośnych konsoli do gier produkcji japońskiej firmy Nintendo. Konsole z serii charakteryzowały się posiadaniem kontrolera krzyżakowego wzorowanego na konsoli Nintendo Entertainment System oraz miejsca na kartridże z grami. Konsole Game Boy przyczyniły się do zwiększenia popularności przenośnych konsol, stanowiąc protoplastę konsoli ósmej generacji takich jak Nintendo 3DS czy PlayStation Vita.Komputerowa gra zręcznościowa (nazwa zwyczajowa: zręcznościówka) – gra komputerowa, w której pomyślne ukończenie wymaga refleksu i sprawnego operowania przyciskami kontrolera. W grach takich liczy się przede wszystkim szybkość i ciągła akcja, brak jest sytuacji, w których gracz zmuszony byłby do strategicznego myślenia bądź rozwiązania zagadek, jak ma to miejsce w grach przygodowych i logicznych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Game Boy Advance (jap. ゲームボーイアドバンス, Gēmu Bōi Adobansu, GBA) – przenośna konsola do gier wyprodukowana przez firmę Nintendo. Jest następczynią popularnej konsoli Game Boy Color. Została wypuszczona na rynek w Japonii 21 marca 2001 roku, w Ameryce Północnej 11 czerwca 2001 roku, w Europie 22 czerwca 2001 roku, a w Chinach 8 czerwca 2004 roku.

Reklama