Prefektura Tochigi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prefektura Tochigi (jap. 栃木県 Tochigi-ken)prefektura znajdująca się w regionie Kantō w Japonii. Jej stolicą jest miasto Utsunomiya.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

Położenie[ | edytuj kod]

Prefektura leży w centrum wyspy Honsiu na północ od Tokio. Graniczy z prefekturami: Gunma, Ibaraki, Saitama i Fukushima.

Miasta[ | edytuj kod]

Miasta w prefekturze Tochigi:

Miasteczka i wioski[ | edytuj kod]

Warto wiedzieć że... beta

Prefektura Saitama (jap. 埼玉県, Saitama-ken) – prefektura znajdująca się na wyspie Honsiu w Japonii. Jej stolicą jest miasto Saitama.
Prefektura Ibaraki (jap. 茨城県, Ibaraki-ken) - prefektura położona w północno-wschodniej części regionu Kantō, w Japonii. Jej stolicą jest miasto Mito.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Prefektura Fukushima (jap. 福島県, Fukushima-ken) – prefektura znajdująca się w regionie Tōhoku na wyspie Honsiu w Japonii. Jej stolicą jest miasto Fukushima.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Oyama (jap. 小山市 Oyama-shi) – miasto w Japonii, na wyspie Honsiu, w prefekturze Tochigi, nad rzeką Omoi. W 2010 roku liczyło ok. 164 tys. mieszkańców. Dawne miasto zamkowe. W okresie Tokugawa (1603–1868) rozwinęło się jako stacja pocztowa i port rzeczny. Stanowi ważny węzeł komunikacyjny, w którym łączą się trzy główne linie kolejowe. Obecność infrastruktury komunikacyjnej i bliskość Tokio spowodowały, że po II wojnie światowej miasto stało się przemysłowym przedmieściem obszaru metropolitalnego Wielkiego Tokio. W mieście rozwinął się przemysł elektrotechniczny i maszynowy (m.in. produkcja urządzeń górniczych i transportowych), a także drzewny, papierniczy oraz spożywczy.
Region Kantō (jap. 関東地方, Kantō-chihō) jest krainą geograficzną we wschodniej Japonii na wyspie Honsiu. Region ten obejmuje następujące prefektury: Gunma, Tochigi, Ibaraki, Saitama, Tokio, Chiba i Kanagawa.

Reklama