• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powiat tczewski  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Wielgłowy (kaszb. Wiôlgłòwë) – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy przy drodze wojewódzkiej nr 230.Lipia Góra – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Morzeszczyn.
  Rada Powiatu[ | edytuj kod]

  Sąsiednie powiaty[ | edytuj kod]

 • pomorskie: POL powiat gdański COA.svg powiat gdański, POL powiat kwidzyński COA.svg powiat kwidzyński, POL powiat malborski COA.svg powiat malborski, POL powiat starogardzki COA.svg powiat starogardzki, POL powiat sztumski COA.svg powiat sztumski
 • kujawsko-pomorskie: POL powiat świecki COA.svg powiat świecki


 • Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Pelplin – to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.
  Baldram – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim, w gminie Kwidzyn przy drodze krajowej nr 55.
  Droga wojewódzka nr 224 (DW224) - droga wojewódzka w woj. pomorskim o długości 107 km łącząca Wejherowo z Tczewem. Droga przebiega przez 5 powiatów: wejherowski (gminy: Wejherowo i Szemud), kartuski (gminy: Przodkowo, Kartuzy i Somonino), kościerski (gminy: Nowa Karczma i Liniewo), starogardzki (gmina Skarszewy) i tczewski (gmina Tczew).
  Sopieszyno (kaszb. Sopiészëno) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Wejherowo na północno-wschodnim obrzeżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy trasie drogi wojewódzkiej nr 224. Wieś jest siedzibą sołectwa Sopieszyno w którego skład wchodzą również osady Sopieszyno-Wybudowanie , Kotłówka i Biała leżąca przy DW224 ok. 4 km od Sopieszyna. Wieś jest ostatnią, należącą do gminy Wejherowo jadąc DW224 od strony Wejherowa.
  Gorzyczki – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie wodzisławskim, w gminie Gorzyce, przy granicy z Czechami. Historia miejscowości ściśle wiąże się z dziejami odległego o około 10 km Wodzisławia i ziemi wodzisławskiej. Gorzyczki są dość dużą wsią i liczą obecnie około 2000 mieszkańców.
  Powiat malborski – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Malbork. W 2002 z części obszaru powiatu malborskiego utworzono powiat sztumski.
  Droga wojewódzka nr 644 (DW644) - droga wojewódzka w Polsce w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim o długości 5 km. Łączy Morzeszczyn z Majewem. Stanowi połączenie między drogami 234 i 623.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.