• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powiat tczewski  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielgłowy (kaszb. Wiôlgłòwë) – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy przy drodze wojewódzkiej nr 230.Lipia Góra – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Morzeszczyn.
  Demografia[ | edytuj kod] .mw-parser-output .demografia-powiatu__wykresy-grupa{display:flex;flex-wrap:wrap}

  Liczba ludności (dane z 30 czerwca 2013):

 • Piramida wieku mieszkańców powiatu tczewskiego w 2014 roku.
  Piramida wieku powiat tczewski.png
 • Ludność w latach[ | edytuj kod]

  Transport[ | edytuj kod]

  Przez powiat tczewski przebiegają:

 • autostrady:
  1. Autostrada A1 (Rusocin - Gorzyczki)
 • drogi krajowe:
  1. Droga krajowa nr 22 (granica państwa - Kostrzyn nad Odrą - Grzechotki - granica państwa)
  2. Droga krajowa nr 90 (Jeleń - Baldram)
  3. Droga krajowa nr 91 (Gdańsk - Częstochowa) przez Tczew, Subkowy, Gniew
 • drogi wojewódzkie:
  1. Droga wojewódzka nr 224 (Sopieszyno - Tczew)
  2. Droga wojewódzka nr 229 (Jabłowo - Wielkie Walichnowy) przez Pelplin
  3. Droga wojewódzka nr 230 (Wielgłowy - Cierzpice) przez Pelplin
  4. Droga wojewódzka nr 234 (Skórcz - Gniew) przez Morzeszczyn
  5. Droga wojewódzka nr 623 (Rakowiec - Mirotki)
  6. Droga wojewódzka nr 641 (Lipia Góra - Rzeżęcin)
  7. Droga wojewódzka nr 644 (Majewo - Morzeszczyn)
 • Gmina Pelplin – to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.Baldram – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim, w gminie Kwidzyn przy drodze krajowej nr 55.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Droga wojewódzka nr 224 (DW224) - droga wojewódzka w woj. pomorskim o długości 107 km łącząca Wejherowo z Tczewem. Droga przebiega przez 5 powiatów: wejherowski (gminy: Wejherowo i Szemud), kartuski (gminy: Przodkowo, Kartuzy i Somonino), kościerski (gminy: Nowa Karczma i Liniewo), starogardzki (gmina Skarszewy) i tczewski (gmina Tczew).
  Sopieszyno (kaszb. Sopiészëno) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Wejherowo na północno-wschodnim obrzeżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy trasie drogi wojewódzkiej nr 224. Wieś jest siedzibą sołectwa Sopieszyno w którego skład wchodzą również osady Sopieszyno-Wybudowanie , Kotłówka i Biała leżąca przy DW224 ok. 4 km od Sopieszyna. Wieś jest ostatnią, należącą do gminy Wejherowo jadąc DW224 od strony Wejherowa.
  Gorzyczki – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie wodzisławskim, w gminie Gorzyce, przy granicy z Czechami. Historia miejscowości ściśle wiąże się z dziejami odległego o około 10 km Wodzisławia i ziemi wodzisławskiej. Gorzyczki są dość dużą wsią i liczą obecnie około 2000 mieszkańców.
  Powiat malborski – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Malbork. W 2002 z części obszaru powiatu malborskiego utworzono powiat sztumski.
  Droga wojewódzka nr 644 (DW644) - droga wojewódzka w Polsce w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim o długości 5 km. Łączy Morzeszczyn z Majewem. Stanowi połączenie między drogami 234 i 623.
  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².
  Droga wojewódzka nr 623 (DW623) – droga wojewódzka w Polsce w województwie pomorskim, w powiatach tczewskim (gminy: Gniew i Morzeszczyn) i starogardzkim (gmina Skórcz). Łączy Rakowiec z Mirotkami. Droga ma długość 18 km.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.